Özgür Gündem’i desteklemek demokrasiyi desteklemektir

Paylaş

Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak amacıyla başlatılan “Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği” kampanyasının 13. gününde nöbeti, hukukçu Eşber Yağmurdereli devraldı. Yağmurdereli, “Özgür Gündemi desteklemek demokrasiyi, devrimi desteklemektir” dedi.

AKP’nin savaş politikalarının bir parçası olarak Kürdistan’dan geçtiği haberler nedeniyle her sayısına soruşturma açılan Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak amacıyla başlatılan Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği” kampanyasının 13. gününde nöbeti hukukçu şair Eşber Yağmurdereli devraldı. Gazetenin sabah haber toplantısına katılan Yağmurdereli, gündeme dair haber önerilerinde bulundu.

‘Direnmeye devam edeceğiz’

Basın üzerindeki baskının savaş politikasının bir parçası olduğunu hatırlatan Yağmurdereli, “Tarihi direniş geleneğiyle gelen bu gazete, yakıldı, yıkıldı, yasaklandı hatta bombalandı ama biz direniş geleneği ile ayakta durmaya devam ettik. Dostlarımız sayesinde direnmeye devam ettik. Yıllar önce de buradaydık, bugün yine buradayız. Baskılara karşı direnmeye devam edeceğiz” dedi.

‘Özgür Gündem’i desteklemek devrimi desteklemektir’

Dünya tarihinde bu kadar baskıya rağmen sesini yükselten bir yayın organının benzeri olmadığını vurgulayan Yağmurdereli, “Bu yüzden bile dayanışmayı hak ediyor. Bu gazeteye destek vermek demokrasinin ilerlemesine katkıdır. Özgür Gündem’i desteklemek insan onurunu, demokrasiyi, devrimi desteklemek anlamına gelir” diye konuştu. Direniş geleneğinin devam edeceğini ve her zaman dayanışma içinde olacaklarını dile getiren Yağmurdereli, gerçekleri yazanların kazanacağını sözlerine ekledi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here