Anasayfa Haber Özgürlükçü Sol:Dursun çiçekle CHP ‘de yan yana aday olmak her ”solcuya ,sosyaliste...

Özgürlükçü Sol:Dursun çiçekle CHP ‘de yan yana aday olmak her ”solcuya ,sosyaliste ”nasip olmaz !

Paylaş

Özgürlükçü Sol- Dursun Çiçekle ,CHP’de yan yana aday olmak her ‘‘solcuya ,sosyaliste ”nasip olmaz herhalde ,CHP Çiçek’i aday yapacak mı bilmiyoruz .,o7 Haziran genel seçimleri öncesi partilerin aday adaylığı süreçleri devam ediyor. Bu kapsamda Emekli Albay Çiçek de CHP ’den aday adaylığı için başvurdu. Çiçek, Beşiktaş’ı kapsayan seçim bölgesinden aday adayı .CHP nin Yunanistan’da iktidara gelen Syriza ”Radikal Sol koalisyondan anladığı  genişleme rotası belli oldu.

ÇİÇEK KİMDİR

Çiçek, 1988’de Harp Akademisi’ne girdi. 1990 yılından itibaren 4 yıl boyunca Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Hareket Başkanlığında Tatbikat Proje Subayı olarak çalıştı. 1994 yılından sonra Özel Amfibi Tabur Komutanlığında Şube Müdürü olarak çalıştı. 1997-1998 yılları arasında Arnavutluk’un başkenti Tiran’da Çok Uluslu Yardım Kuvveti Plan Prensipler Şube Müdürü ve Basın ve Halkla İlişkiler Subayı olarak görev yaptı. 1999’a kadar Genelkurmay Harekat Başkanlığı Bilgi Destek Grubu Harekat Kısım Amiri olarak görev yaptı. 1999-2001 döneminde Amfibi Tugay Komutanlığı Kurmay Başkanlığı yaptı. 2001’den itibaren 3 yıl İskenderun’da Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığında çalışan Çiçek, 2004 yılında Genelkurmay Bilgi Destek Dairesine atandı ve Genelkurmay Karargahında çalışmaya başladı. 2005 yılında “Örgütlerde motivasyon ve iş yaşam kalitesi üzerine bir araştırma” konulu teziyle Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda doktora yaptı. Ergenekon ve Balyoz davalarında yargılanan Çiçek, 2011 yılında YAŞ toplantısında alınan kararla emekli oldu.

Paylaş

1 Yorum

  1. Kışla kafası yaşayan ulusalcıların hali pür melali belli de, sırf adamın mesleği üzerinden eleştiride bulunmazdım ben olsam. Yani TSK’dan da pekala sosyal demokrat çıkar düşüncesinde değilim ama bu adamın yukarıda verilen özgeçmişi bana fazla bir ipucu vermiyor. Ne yapmış, özel harp etkinliklerinde mi bulunmuş, köy mü basmış, dışkı mı yedirmiş, işkence mi yapmış? Değilse, zararı yok, bırak dağınık kalsın…

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here