PFDK Amedspor’a ceza yağdırdı

Paylaş

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Amedspor’a bir maç seyircisiz oynama ve 25 bin TL para cezası verdi. Fenerbahçe maçını seyircisiz oynayacak Amedspor’un oyuncusu Deniz Naki de Twitter’da yaptığı açıklama nedeniyle Disiplin Kurulu’na sevk edildi.İstanbul – BİA Haber Merkezi02 Şubat 2016, Salı 18:18Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Amedspor’a bir maç seyircisiz oynama ve 25 bin TL para cezası verdi.Buna göre Amedspor Ziraat Türkiye Kupası’ndaki Fenerbahçe maçında seyircisiz oynayacak.Amedspor oyuncusu Deniz Naki de Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama nedeniyle tedbirli olarak PFDK’ya sevk edildi.PFDK’nın ilgili kararında, Amedspor’a, 28 Ocak’ta oynadığı Ziraat Türkiye Kupası’ndaki Medipol Başakşehir maçında “taraftarlarınca ideolojik propaganda yapılması nedeniyle” bir maçı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 20 bin lira para cezası verildiği söylendi.Ayrıca “taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle” bei bni lira para cezası daha verildiği belirtildi.Kulübe aynı maçta “taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin kupa kategorisinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı” ihtar da verildi.Amedspor Ziraat Türkiye Kupası’nda büyük bir başarı göstererek çeyrek finale çıkmıştı. Bugün yapılan kura çekiminde Fenerbahçe’yle eşleşmişti.TIKLAYIN – AMEDSPOR FUTBOLUN SADECE FUTBOL OLMADIĞINI GÖSTERDİ

 Naki Disiplin Kurulu’na

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği Amedspor’un deplasmanda 2-1 kazandığı Bursaspor maçı sonrası sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama nedeniyle Deniz Naki’yi Disiplin Kurulu’na sevk etti.Hukuk Müşavirliği’nin sevk raporunda şu ifadeler kullanıldı.”Amed Sportif Faaliyetler Kulübü futbolcusu Deniz Naki’nin 31.01.2016 tarihinde oynanan Bursaspor- Amed Sportif Faaliyetler Ziraat Türkiye Kupası müsabakası sonrasında Facebook hesabından paylaştığı beyanları suretiyle ‘sportmenliğe aykırı açıklamaları’ ile ‘ayrımcılık ve ideolojik propaganda yapması’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. ve 42. maddeleri uyarınca 02.02.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

“Yaşasın özgürlük”

Deniz Naki Bursaspor’u yenerek çeyrek finale çıktıkları maç sonrası Twitter’dan şu mesajı yazmıştı.”Bizim için bugün çok önemli bir galibiyet oldu. Bize karşı yürütülen bu kirli oyundan alnımızın akı ile çıktık. Böylesi zor bir dönemde halkımıza ufak da olsa umut ışığı olabilmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Amedspor olarak boynumuzu eğmedik ve eğmeyeceğiz de. Biz özgürlüğe olan inancımız ile çıktık sahaya ve kazandık. Çünkü biz özgürlüğe ve umuda fidanlarımızı ektik. Bizi yalnız bırakmayan bütün siyasetçilerimize, sanatçılarımıza, aydınlarımıza ve halkımıza teşekkürü borç biliyoruz ve bu galibiyeti topraklarımızda 50 günden fazladır süren zulümde hayatlarını kaybeden ve yaralılarımıza adıyoruz, armağan ediyoruz. Her biji Azadi (Yaşasın Özgürlük).”

Bianet

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here