Anasayfa Haber Polis neden gazetecinin kafasına silah dayar? Yoksa Suç işleyenler görüntü...

Polis neden gazetecinin kafasına silah dayar? Yoksa Suç işleyenler görüntü alınmasını istemezler mi?

Paylaş
  •  Gerçeklerin gizlendiği,saptırıldığı,bir ülkede, Gazeteciler siyasi iktidarlar için hep sorun olmuştur.Suç işleyenler,  belge ve iz bırakmamak için  gazetecilerin görüntü almasına tahammül edemezler.Buna rağmen işini yapan gazetecilerin başına polis tarafından  silah dayanır.

DİHA’da yer alan habere göre, Özgür Gün TV tarafından çekilen görüntüler, Murat Demir ile bir özel harekât polisinin tartışması ile başlıyor. Görüntülerde polisin “Yasak, çekmeyeceğinizi çekmeyeceksiniz” sözlerine gazeteci Murat Demir’in, “Tamam çekmiyoruz” diyerek karşılık verdiği duyuluyor. Bu arada görüntülere polislere “Sakin olun” sesleri yansıyor.
Bu sözlerin ardından sinirlenen özel harekât polisi, “Bana dayılık yapma” diye bağırarak silahını Murat Demir’in kafasına dayıyor.

Olayın ardından Murat Demir ile Serhat Yüce, kamera ve makinelerine el konularak gözaltına alındı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çalışanı Faysal Aksu ile Silvan Belediye encümeni Kerem Yılmaz da gözaltına alınırken, Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait iş makinelerine de el konulduğu belirtiliyor.

İşte o görüntüler:

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here