Anasayfa Haber Polis Silvan’da Dicle kahvehanesini taradı 1 ölü, 2 yaralı YENİLENDİ

Polis Silvan’da Dicle kahvehanesini taradı 1 ölü, 2 yaralı YENİLENDİ

Paylaş

Silvan’da sokağa çıkma yasağının 7’nci gününde şiddetlenen saldırılarda özel harekat timleri bir kahvehaneyi taradı. Tarama sonucu 1 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi de ağır yaralandı. Yasağın sürdüğü üç mahalleye yüksek tepelerden top atışı yapıldığı belirtilirken, Mescit Mahallesi’nde de yaşanan bir patlamada polislerin yaralandığı bildirildi.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde sokağa çıkma yasağının 7’nci gününde saldırlar şiddetlenirken, özel harekat timleri yasağın olmadığı Feridun Mahallesi Diyarbakır Caddesi üzerindeki Dicle Kıraathanesi’ni taradı. Tarama sırasında Mehmet Yavuz (45), Seyfettin Kurt (44) ve Abdulsamet Kesici (50) adlı kişiler ağır yaralandı. Yaralılar yurttaşlar tarafından Silvan Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, Mehmet Yavuz adlı yurttaş buradaki ilk müdahalenin ardından Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilirken yolda yaşamını yitirdi. Yaralı diğer 2 kişinin ise Silvan Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi’nde tedavileri sürüyor.

Mescit Mahallesi’nde patlama

Öte yandan yasağın sürdüğü Mescit Mahallesi’ne bağlı Eski Bitlis Caddesi üzerinde meydana gelen bir patlamada, çok sayıda özel harekat timinin yaralandığı öğrenildi. Yaralı polislerden 2’sinin Silvan Devlet Hastanesi’nde olduğu öğrenilirken, diğerlerinin ise Diyarbakır’a gönderildiği belirtildi. Hastanenin ise özel harekat timleri tarafından abluka altına alındığı görüldü. Aynı zamanda ilçeye dün geceden bu yana özel harekat timleri yığınak yaparken, yine Diyarbakır’dan çok sayıda ambulans ilçeye sevk edildi.

Yasaklı üç mahalleye top atışı

İlçeye tank sevkiyatı devam ederken, mahallelere girmeye çalışan zırhlı bir kepçe darbelenerek kullanılamaz hale geldi. Tankların ise 3 mahalleyi tam karşıdan gören Gaza Topê Tepesi’ne konuşlandırılarak, buradan mahalleye top atışları yapıyor. diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here