Anasayfa Forum Polisin gaz bombası bir evi kül etti

Polisin gaz bombası bir evi kül etti

Paylaş

 Katledilen Tahir Elçi için Adana Ceyhan’da sokaklara çıkarak tepkilerini dile getiren gençlere saldıran polisin attığı gaz bombalardan birinin isabet ettiği ev küle döndü.

Adana’nın Ceyhan ilçesine bağlı Yersuvat ve Belediyeevleri mahallelerinde bir araya gelen gençler, Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin katledilmesini protesto etmek amacıyla protesto eylemi düzenledi. Gösteri alanına gelen polisler, zırhlı araçlar eşliğinde gaz bombası ve tazyikli su ile gençlere saldırdı. Polis rastgele gaz bombası atarak sokakları gaza boğdu. Polisin attığı gaz bombalarından biri bir eve isabet etti. Gaz bombasının isabet ettiği evde yangın çıktı. Evde kimsenin olmaması nedeniyle yangın tüm eve yayılırken, bir katlı ev kullanılmaz hale geldi. Olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri yangına müdahale edip, söndürdü.

Yurttaşların polise tepki göstermesi ve gençlerin direnişiyle polis mahalleden çıkmak zorunda kaldı.

Öte yandan Seyhan ilçesi Denizli ve Barbaros mahallelerinde bir araya gelen gençlere de polis gaz bombası ve gerçek mermilerle saldırdı. Zırhlı araçlarla ara sokaklara giren polis, evlere rastgele gaz bombası attı. Çok sayıda mahalleli gazdan etkilenirken, gençlerin direnişiyle karşılaşan polis mahallelerden çekilmek zorunda kaldı.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here