Anasayfa Haber Polis:Konya Seydişehir’de HDP seçim çalışması yapamaz !

Polis:Konya Seydişehir’de HDP seçim çalışması yapamaz !

Paylaş

Seçim çalışmaları kapsamında Seydişehir ilçesinde el bildirileri dağıtan HDP İl Eşbaşkanı Nurhal Erkal ve Milletvekili Adayı Şervan Zana gözaltına alındı. Polisin, gözaltına alınan HDP’lilere, “Neden buraya geldiniz, Seydişehir buna hazır değil” dediği belirtildi.

Seçim çalışmaları provokasyonlarla engellenmek istenen HDP’ye yönelik polis baskısı da sürüyor. Seçim çalışmaları kapsamında Konya’nın Seydişehir ilçesinde el bildirileri dağıtan HDP İl Eşbaşkanları İl Nurhal Erkal ve vekil adayı sanatçı Şervan Zana (Sami Acar) ile beraber Selçuk üniversitesinde okuyan Adnan Baykara ve soyadı öğrenilemeyen Şirin isimli öğrenciler polis tarafından gözaltına alındı. Karakola götürülen Erkal ve Zana’ya “HDP’nin bildirilerini izinsiz dağıtarak, suç işledikleri” suçlamaları yöneltildi.

Polis HDP’nin çalışma yapmasına hazır değilmiş!

HDP’nin “Partine destek ol” ve “Yeni Yaşamı Birlikte Kuralım” bildirilerini dağıttıkları için gözaltında alınan ve bir buçuk saat gözaltında kaldıktan sonra serbest bırakılanlara polisin, “Neden Seydişehir’e geldiniz, bu ilçe böyle bir şeye hazır değil” dediği belirtildi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here