Anasayfa Haber Politika Dergisi’ne Silahla Tehdit

Politika Dergisi’ne Silahla Tehdit

Paylaş

Politika Dergisi kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Derginin yayın kurulu üyesi Ayla Boran’ı silahla tehdit eden saldırganlar, dergi bürosunu da dağıttı.

Dün sabah saat 11.00 civarında iki haftalık yayın olan Politika Dergisi’nin merkez bürosuna iki kişi saldırıda bulunduğu. Derginin posta dağıtımı için büroya gelen yayın kurulu üyesi Ayla Boran’a silah zoruyla kapıyı açtıran saldırganlar, büroyu dağıtıp, Boran’ı da tehdit etti.

bianet’e konuşan Boran saldırganların kim olduğunu bilmediklerini ancak konuşma ve tavırlarından polis olduklarını tahmin ettiğini söyledi.

“Saldırganlar profesyoneldi. Kapıyı açtığım sırada kafama silah dayayarak büroya girdiler. Gazete yazarlarımızdan Kemal Atakan ile Murat Çakır’ın ismini vererek ‘Kürtleri nasıl kurtaracağınız, Ermenilere nasıl soykırım yapıldığını işkencede size anlattıracağız’ dediler. Beni de tecavüzle tehdit ettiler.”

Boran ayrıca, saldırının ardından şikayetleri üzerine Siyasi Şube ile Asayiş Şube’nin birlikte gelip inceleme yaptığını, alt katta aynı zamanda ev sahipleri olan dükkanın kamera görüntülerine baktıklarını ancak kendilerine kameranın kayıt yapmadığının söylendiğini anlattı.

Politika Dergisi’nden açıklama

Bugün derginin yayın kurulundan yapılan açıklamada “Demokrasi ve özgürlük sözlerini dillerinden düşürmeyen iktidar güçleri gazetemize yaptıkları bu saldırı ile basın ve ifade özgürlüğüne yönelik ‘hassasiyetlerini’ bir kez daha göstermişlerdir. Bu tür operasyonlar ilk değildir ve son da olmayacaktır. Amaç göz dağı vermek, gerekli görürlerse de barış, demokrasi ve sosyalizm mücadelesinin neferlerini fiziken yok etmektir” dendi.

Açıklamada, derginin politik çizgisi nedeniyle yapıldığı belirtilerek “Saldırı Bize ne denli doğru yolda olduğumuzu göstermektedir” dendi- bia

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here