Paylaş

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Ankara patlamasını bir YPG’yi mensubunun gerçekleştirdiği yönündeki açıklamalarını yalanladı.

28 kişinin hayatını kaybettiği saldırı ile ilgili konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün  “Bu saldırıyı bölücü terör örgütü mensuplarıyla Suriye’den sızan YPG mensubu bir kişinin gerçekleştirdiği ortaya çıktı” açıklaması yaptı.

DİHA’nın haberine göre Davutoğlu açıklama yaptığı sırada Skynes Arabî televizyonuna bağlanan Müslim, Davutoğlu’nun açıklamalarının “gerçeklikle alakası olmadığını ve patlamayla hiçbir güçlerinin alakası olmadığını” söyledi.

Müslim, Salih Neccer olarak kimliği açıklanan ve YPG militanı olarak gösterilen şahsın kendileri ile alakası olmadığını ifade ederek, Ankara patlaması ile ilgili alakalarının olmadığını söyledi. Müslim, Davutoğlu’nun açıklamalarının gerçeği yansıtmadığının altını çizdi.

Müslim’in RİA Novosti’ye açıklamaları Sputnik’te ise şöyle yer aldı: “Bu kesinlikle doğru değil. Kürtlerin Ankara’da yaşanan olayla hiçbir ilgisi yok. Burada olanlar, Türkiye’nin IŞİD’le mücadelesiyle bağlantılı. Nitekim Türkiye’de yaşayan IŞİD unsurları var.”

Salih Müslim İMC TV’ye de konuştu

Ayrıca saat 11:45’de İMC TV’ye konuşan Salih Müslim, Ankara saldırısı ile uzaktan veya yakından hiç bir ilişkilerinin bulunmadığını tekrarladı. Müslim ayrıca saldırının faili olarak belirtilen kişiyle hiç bir bağlarının olmadığını, adı geçen şahsı tanımadıklarını söyledi. Müslim açıklamasında “kesinlikle reddediyoruz. Saldırganı hiç bir şekilde tanımıyoruz. Bu durum Suriye’ye yönelik müdahalenin aracı haline getirilmek isteniyor” dedi.

(Kaynak: Bianet ve İMC TV)

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here