Anasayfa Forum Roboskili Aileler:’AKP tarih önünde hesap verecek’

Roboskili Aileler:’AKP tarih önünde hesap verecek’

Paylaş

Roboskili Aileler, katliamının 225’inci haftasında adalet arayışını sürdürerek, AKP’nin bir gün tarih önünde hesap vereceğini söyledi.

Şırnak’ın Uludere ilçesi Roboski köyünde 28 Aralık 2011 tarihinde TSK’ye ait savaş uçaklarının bombardımanı sonucu katledilen 34 sivil yurttaşın aileleri, katliamın 225’inci haftasında kaybettikleri yakınlarının mezarı başında bir araya geldi. Mezarlıkta açıklama yapan Berivan Encü, bilinçli ve planlı yapılan Roboski katliamın askeri ve siyasi sorumluları hakkında adil bir yargılama olmadığı sürece adalet arayışlarını sürdüreceklerini vurguladı. Roboski katliamının üzerini örten AKP’nin failleri aklamak için kirli politikalara devam ettiğini ifade eden Encü, AKP’nin elbet bir gün hukuk ve tarih önünde hesap vereceğini söyledi.

‘Çocukların barışa ihtiyacı var’

23 Nisan Çocuk Bayramı’na da işaret eden Encü, “Çocukların katledildiği, şiddete ve istismara uğradığı bir ülkede 23 Nisan Çocuk Bayramı kutlamaları yapılacak. Roboski de katledilen çocuklarımızın katillerini aklayan meclise sesleniyoruz. Çocuklarımızın bayrama değil adalete ve barışa ihtiyacı var. Çocuklar ölmesin diyenleri değil çocukları katledenleri yargılayın, cezalandırın” dedi.DİYARBAKIR (DİHA) 310x216cc-srnk-21-04-16-roboski-anma2

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here