Anasayfa Emek Sağlık emekçileri eylemde

Sağlık emekçileri eylemde

Paylaş

SES üyeleri İstanbul’da eyleme başladı

İSTANBUL (DİHA) – SES üyeleri, İstanbul Üniversitesi Sağlık Kurumları’nda çalışan sağlık emekçilerine verilmeyen performans ücretlerini talep etmek amacıyla bir günlük greve başladı.
Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) İstanbul Şubesi üyeleri, İstanbul Üniversitesi Sağlık Kurumları’nda çalışan sağlık emekçilerine verilmeyen performans ücretlerini talep etmek amacıyla bir günlük greve başladıklarını yapılan açıklama ile duyurdu. “Yorgun ve yoğun çalışıyoruz, performans alamıyoruz, performansların artırılması için grevdeyiz” pankartının açıldığı ve “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganının atıldığı eylemde açıklama yapan SES Aksaray Şube Başkanı Aydın Erol, birçok hastane çalışanıyla yaptıkları toplantılar sonucunda, hakları olan performansın verilmesi için 21 Ocak’ta grev kararı aldıklarını söyledi.

ist-210115-ses-greve-basladi

Talepler karşılanana kadar eylemler devam edecek
İstanbul Üniversitesini Sağlık Kurumları”ndaki uygulamalarından vazgeçmesini, aylık gelirlerden personele dağıtılacak oranın artırılmasını ve her ay değişmeyecek sabit ödemeyle birlikte performans ödemesini talep ettiklerini belirten Erol, bu taleplerinin reddedildiğini söyledi. Bir günlük grevin ardından yeniden yönetimle oturup değerlendirme yapmak istediklerini dile getiren Erol, “Yine red edilirse Şubat’ta 2 gün, Mart’ta 3 gün devam edecek, talebimiz karşılana kadar sürecek eylemlerimiz” diye konuştu. “Tüm çalışanları SES’imize SES katmaya hakkını almaya çağırıyoruz” diyen Erol, grevlerine başladıklarını duyurdu.

(std/st/ns)

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here