Anasayfa Köşe Yazıları Sami Evren : A.Hakan’a Saldıranı 1 Kasımda yakalayabilirsiniz.

Sami Evren : A.Hakan’a Saldıranı 1 Kasımda yakalayabilirsiniz.

Paylaş

 

”Ahmet Hakana  yapılan saldırı aslında tüm basına yapılmıştır” gibi klasik açıklamaların hiç bir anlamı yoktur.Türkiye çatışmalı bir sürece sokulduğundan bugüne ”bir dakika” ne oluyor diyen herkes hedef haline getirildi.Sistemli  bir saldırı stratejisi uygulanıyor.Bütün saldırının özü,kirli savaşın özü,gergin ortamın özü,  7 Haziran seçimlerinin sonuçlarıdır.Bu sonuçlardan mutlu olmayan her kimse savaşında,gazetelere saldırının da,siyasi azmettiricisidir.Kürtlere saldırmak zaten ”Meşru’ DİHA yı basmak göz altına almak,Sokağa çıkma yasağı ilan etmek, evleri bombalamak, HDP binalarını basmak zaten ”normal” !!!.  iki ay içinde 20  çocuk öldürüldü  bir önemi varmı ? Bütün toplum  devletin eski bir şifresiyle hizaya getiriyorlar ”Terör,bayrak,milli birlik,”

1 Kasım seçimlerine giderken hedef  ve amaç ortada ,amaç HDP yi baraj altında tutmaksa ,bunun üzerinden AKP’yi iktidar yapmaksa,saray ancak bu yolla gerçek ”saray’‘ olacaksa…   Demokrasi diyen herkes,adalet isteyen herkes,eşitlik isteyen herkes,barış isteyen herkes,AKP nin yanında durmayan kim varsa açık saldırının hedefidir.

400 milletvekili talebi rastgele sarf edilmiş bir söylem değildir.Devamında bayrak mitinginde söylenen ‘‘milli milletvekili” ”yerli milletvekili” söylemide bir kurgunun  deklere edilmesidir.

Savaş kirli siyaset üretmeye devam edecek,Ahmet Hakan’a yapılan saldırı polisiye  bir vaka değildir.Azmettiricisini ancak bir kasım seçimlerinde yakalayabilirsiniz, Aksi takdirde yukarıdan aşağıya inşa edilen faşizm,aşağıdan yukarıya bütün toplumu kuşatacaktır.

Sami Evren

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here