Sami Evren : Ahlakın Kendisi ”ahlaksız” olunca

Paylaş

Tecavüz ,taciz,çocuk istismarı, hırsızlık ,yolsuzluk,emek sömürüsü,haksız tutuklama,haksız yargılama,inanç istismarı,oy hırsızlığı,katliam,yoksulluk,işsizlik,doğayı katletme bu liste daha çok  uzatılabilir.Bütün bunlar sizin pis kapitalist sisteminizin ürettiği bakterilerdir.

Sizin ‘‘Ahlak” dediğiniz ahlaksızlığı aklamaktır.

Karaman da ortaya çıkan,Ensar Vakfı faciası tüm ülkede zaman zaman ortaya çıkan çocuk istismarının devamıdır.Çocukların istismarını engelleyici hiç bir tedbir almayan  siyasi iktidar sahipleri ahlaksızlığa davetiye çıkartan merciler durumundadır.Türkiye siyasetini gerilimli yürütenlerin geldiği nokta ,istismarcısına,hırsızına,tecavüzcüsüne dolaylı sahip çıkmaktan başka şansı yoktur.Ana muhalefet ise  istismarcılara fırsat veren siyaset kulvarından bir türlü çıkamıyor.

Milli olan eğitim çocukları her düzeyde istismar ederken ,uyguladığı ayrımcı politikalarla,uyguladığı sınav sistemiyle  geleceklerine tecavüz ederken,siz hangi ahlaktan bahsediyorsunuz.

Hangi vakfın iyimi ? kötümü ? olduğu tartışması ortada yokken, tecavüze yataklık eden vakfı savunmak  hangi ahlaki kriter yada vicdan…Ahlaksızlığın başladığı nokta tam burada gizli, Vakıf yöneticileri önlem  ve denetim almadıkları için özür dileme gereği bile duymuyorlar.Bakan yetkisiz ve etkisiz eleman gibi istismarı istismar edercesine açıklamalar yaparak vakfı, vakıayı perdelerden ”ahlakın” ahlaksızlığı her düzeyde ortaya çıkıyor.

Türkiye Cinsel suçların çoğaldığı bir ülke haline gelmiştir. Siyasi iktidar kendi sıkışmışlığını saldırganlığıyla  kaos yaratarak kapatmaya çalışmaktadır.Taraftarlarını ”ahlaksızlığın” etrafında  tutarak  ”Ahlakı” da istismar etmektedir.

Gündeme bakıldığında  olup biteni anlayabiliriz.Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili Cumhurbaşkanından başbakana,bakanlardan  AKP ‘li vekillere kadar kamu oyuna yansıyan açıklamalarda ,kullanılan ifadelere baktığınızda her türlü gayri ahlaki sözcükleri görebilirsiniz. Çocuk istismarcılarına neden olanlara söylenmeyen her şey söylendi.

Kadına yönelik cinsiyetçi açıklamalara bu kadar duyarlı bir hükumet olduğu için   gurur duymalıyız..!!

Silopi’de,Cizre ‘de halkın yatak odasında resim çektiren bir devlete sahibiz.Vakıf, yurt yada okullarda istismar edilen çocuklar bu ülkede yaşamaktadır.

Ahlakı neresinden sorgulasak karşımıza ahlaksızlık çıkıyor..

Anlaşılan  o ki sizin ahlakınız ahlaksız.

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here