Anasayfa Haber Sami Evren: ”Bizler” şimdi Sokağa

Sami Evren: ”Bizler” şimdi Sokağa

Paylaş
  • Diyarbakır da başlatılan kontra eylemlerin üzerine gidelim. Kürtleri kontra güçlerin karşısında yalnız bırakmayalım. Barışı Türkiye’nin bütün bölgelerine taşıyalım.
  • Gezi eylemlerini hatırlayalım, yeniden tüm talepleriyle parlamentoyu kuşatacak halde örgütleyelim.

Seçimler sonrası ortaya çıkan tablo ortada, İktidar işleriyle ilgilenenler, Hükumete yakın kalem oynatanlar, Hükumeti çok şiddetli eleştiren liberal yazarlar, AKP  -CHP koalisyonu olur diye korkan, kabus gören ulusalcı milliyetçi solcular, Oyunu HDP ‘ye vermekten imtina eden ulusalcı liberal sosyalistler, HDP barajı aşmasın diye çaba sarf eden milliyetçiler, bugünlerde hükumet senaryolarıyla çok ilgileniyorlar.

Liberalleri anlamak mümkün önceleri AKP ye destek verdiler sonra bu desteklerini çektiler, bu nedenle de büyük bir çoğunluğu HDP yi desteklediler. Çünkü onlar için HDP  özgürlükçü bir partidir. Şimdi ise bir çoğu AKP-CHP koalisyonunu savunuyorlar.

Ulusalcı solcuların bir kısmı CHP-MHP koalisyonu ve HDP’nin dışarıdan destek vermesini istiyorlar. fakat bu kapıyı MHP kapatınca da MHP ye sinirleniyorlar.

Artık şunu diyemiyorlar AKP-HDP işbirliği yapar diyemiyorlar. Seçim öncesi epey ağızlarında sakız olmuştu.

Peki ne olacak şimdi?

HDP konusunda MHP ırkçı bir parti olarak  kendisi açısından doğru yerde duruyor, ya.. ırkçılıktan vaz geçecek…, geçmeyeceğine göre…

HDP ye oy veren biri olarak söylüyorum ve biliyorum ki hiçbir parti HDP  ile hükumet kurmaz,  ittihat ve terakki geleneklerini devam ettirenler böyle bir hükumeti asla inşa etmezler.HDP yi hükumet dışında düşünmekte yarar var..

HDP yi dışarıda tuttuklarına göre diğerleri ne halt ederse etsinler. Diyemiyoruz tabii ki çözüm süreci  ne olacak, Bu konu sadece HDP nin sorunu da değil elbette, barış isteyen herkesin konusu, bu konu büyük yatırımlar yapmış şirketlerin de konusu..Yeterki savaş hükumeti kurmayın…

AKP şaşkınlığını yeni bir erken seçimle gidermeye çalışacak, istikrarsızlık diyecek bazı tezgahları sergileyecek gördünüz mü? Diyecek, ve yeniden iktidara talip olacak.. Yalcın Akdoğan’ın HDP ye söylediği  ‘’film’’senaryosunu bilinçaltında kendisi şimdiden yazmaya başladı bile.

7 Haziran topu ortada dolaşıyor, oyuna kim nasıl girecek bilmiyorum.HDP nin onların oyunuyla çok ilgilenmesini de doğru görmüyorum.Bizim çok işimiz var, yeniden sokaklara ,yeniden mücadeleye dönmemiz gerekiyor,parlamentoda onlar ”yemin” ede dursun biz işimize bakalım..Diyarbakır da başlatılan kontra eylemlerin üzerine gidelim. Kürtleri kontra güçlerin karşısında yalnız bırakmayalım. Barışı Türkiye’nin bütün bölgelerine taşıyalım.

Yolsuzluklardan hesap sormayı hükumet pazarlıklarına kurban etmeyelim sokaklara taşıyalım….

Gezi eylemlerini hatırlayalım, yeniden tüm talepleriyle parlamentoyu kuşatacak halde örgütleyelim.

İşçilere, emekçilere dönelim şimdi yalnız değilsiniz HDP var diyelim..

HDP ‘ye de diyelim ki sakın ha ”olgun parti”rolünü üslenme, parlamentoya kilitlenme, oy kaybederim kaygısıyla kitlelerin önüne geçme sokağı gör, görebilmek içinde sokakta ol diyelim..Sizler Mecliste ,bizler sokakta olmayalım, şimdi hep beraber Bizler sokaklarda olalım..

sami evren 14 haziran 2015

 

 

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here