Anasayfa Haber Sami Evren: Paris’de Katledilen insanlık

Sami Evren: Paris’de Katledilen insanlık

Paylaş

Dünya gündemine düşen 2.Paris katliamı gerçekleşti. 10 ekim Ankara katliamından bir ay sonra gerçekleşen bu olay ve aktörleri  bize aynı adresi işaret ediyor.Masum  sivil insanların hedef alınması kör terör olarak nitelendirilir. Ancak bu  bombaları atanların ”kör” rastgele olmadığı artık bilinmelidir.

Bizim açımızdan  konu çok açık  Terörist devletler ,terörün muhatabı oldu.Masum insanlarda canlarından oldular.

Şimdi yine başlayacaklar,  ilgili devletleri temsil eden siyasiler” Lanet olsun terör” diyecekler.Bazıları efelenecek hesabını soracağız diyecek. Geçin bu lafları,alışıla geldik ,bildik açıklamalar.

Son 20 yıldır sadece   Ortadoğu’da el birliğiyle katlettiğiniz insan sayısı milyonları geçti.Evinden yurdundan göç etmek zorunda kalan milyonlar kimin eseri.Neredeyse her gün Ege denizinde  boğulan yüzlerce mültecinin katili kim?

Bunları yazarken ”siz” böyle bir saldırıyı hak ettiniz demek istemiyorum.Çünkü sizin için değişen bir durum yok ölenler hep masum insanlar.

Şaklaban analistleriniz aracılığı ile şimdiden başladınız.Suriye politikalarını  bu olay nasıl etkiler ? Ortadoğu’da dengeler değişir mi?

Ankara katliamında  aynı şeyler olmadı mı? Seçim sonuçlarına etkileri ve anket sonuçları ,insanların kanları yerdeyken, kim ”karlı” kim ”zararlı ”çıktı hesabı yapılmadı mı?

Her katliam, Küresel şirketlerin ve onların devletlerinin dış  politikalarını yeniden gözden geçirme aracı haline gelmiştir.

Katliamlardan siyasi rant elde etme ,Vahşi kapitalizmin neo liberal politikalarını sürdüren ,devletlerinin politik yol haritası olmuştur.Bu saldırıları  gerçekleştirenler bu politik yol haritasında görevli piyonlardır.

G20 zirvesi ertelenir mi? Yoksa gündemi bu katliama göre mi? şekillenir bilmiyoruz,sonuç da insanlığın geleceğini karartan, kararları alacaksınız. Belki ses çıkartan bombalar atmayacaksınız ancak sessiz sedasız milyonlarca insanın canını yakacaksınız.

Dünya halkları,Bu olup bitenlerin ne kadar farkında ,bilmiyorum.Bildiğim tek şey devrimciler,sosyalistler ,anti kapitalistler,başka bir dünya mümkündür diyenlerin varlığı umudumdur.

 

 

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here