Anasayfa Köşe Yazıları Sami Evren yazdı: ‘’Bağımsız Durmak’’

Sami Evren yazdı: ‘’Bağımsız Durmak’’

Paylaş

 

Haziran seçimlerine 3 aydan daha az zaman kaldı. Hazineden para alan partiler, şimdiden halkı kandırmak için reklamlara başladılar.

Profesyonel  ‘’pazarlamacılarla’’ anlaştılar bile. Çağımız’’ algı’’ oluşturma çağı ya, kim iyi yalan söylerse algı öyle oluşturulacak.

Projeler, vaatler, afişler pankartlar bayraklar yakında sokaklara dökülecek.

Halktan  dolaylı vergilerle çalınan paralarla, yapılacak olan bu ‘’algı’ operasyonu, bilgi ve görsel kirlilikle ortalığa saçılacak.

AKP nin medya,  da görünürlük sorunu yok. İki koldan çalışıyorlar.

Hele birini TV de gördüğüm zaman  kusasım geliyor.

Aynı laflar, aynı cümleler,  saldırgan dil, boş ,boş laflar, çok önemli bir şey söylüyormuş  gibi, kendine öz güvenle, bilirkişi edasıyla konuşması..

Bütün devlet olanaklarının üstüne,bir de, etrafta dolaşan , mühim işler  yapar gibi görünen lacivert takım elbiseli yalakalar da çabası..

CHP ise iddiasını ortaya koyamamış,  kitlelerin güvenini kazanamamış, oy artışından vaaz geçmiş gibi, sadece ‘’oylarımı koruyayım ‘’yeter ‘’algısını’’ kendi oluşturan bir parti durumda.

Hem de AKP nin bu kadar çok yıprandığı, her türlü pisliğinin ortalığa döküldüğü dönemde.

Faşistlerden bahsetmeye bile gerek yok, Onların derdi ne işçiler, ne köylüler, ne yoksullar. Onların derdi Kürtler, Kürtler olmasa sanki varlık nedenleri ortadan kalkacak ama maalesef varlar.

HDP çırpınıyor! Oynanan oyun büyük!

Dolmabahçede AKP ile anlaşmışta…. Başkanlık sisteminde uzlaşmışta. …Dı dı dı dı….

HDP barajı aşarsa kim kaybedecek?

Neyse geçelim bunları..

Ya sınıf siyaseti mi, kimlik siyaseti mi ,diye tartışanlara ne demeli ,küresel sermayenin ,şirketlerin  hani o bildiğimiz emperyalizmin uşağı siyasi iktidarı  gerileteceğiz ya.. nasıl olacak!

Parlamenter mücadele ile sınırlı düşünmemek gerekiyormuş  ..! ,Sanki Kandilde müfrezeleri var gibi konuşuyorlar.

‘’Bağımsız durmak’’ lazımmış

Bu laf kulağa hoş geliyor, Evet bağımsız duralım. Devletten-12 eylül anayasasından-şövenizimden-ulusalcılıktan-Egemen kimliğin asimilasyoncu söyleminden-burjuva partilerinden, bağımsız duralım .

Ya da bağımlı duralım. Kime mi haksızlığa uğrayanlara –adaletsizliğe maruz kalanlara- yoksullara- anadilini yazamayanlara-soykırımına uğrayanlara..

Sonuçta 7 Haziranda sandık başındasınız. Demokratların,Sosyal Demokratların, Devrimcilerin Sosyalistlerin görevi doğru durmaktır..

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here