Anasayfa Haber Sami Evren: Yoldaşlarımızın üzerine örtülen pankartlarda inadına barış yazıyor.

Sami Evren: Yoldaşlarımızın üzerine örtülen pankartlarda inadına barış yazıyor.

Paylaş
  • Katliamdan bir gün önce ”Bu Gece Yollara Düşeceğiz, İstikamet Ankara” başlıklı  yazımın girişin de Ankara’yı anlatırken aslında içimdeki ”bir sesi, hissiyatı” ifade etmiyordum. 90 yıllık seri katilin adresini bir kez daha  güncellemiş oluyordum.
  • Çünkü Başbakan güncellenmiş  bu adresin deşifre olmasını istemiyor.  İlk açıklamasında bizzat katledilenlerin  büyük bir bölümünün  siyasi partisi HDP’yi ve Eş Genel Başkanı Demirtaşı hedef alması, aslında kendini ele veriyor.Muhtemel taşeron olarak kullanılan İŞİD e en küçük  bir şey söylemiyor.
  •  Çok gerilere gitmeyelim Sivas,Maraş,Roboski,Diyarbakır,Reyhanlı, Suruç’dan sonra  Ankara seri katilin listesine eklenmiş oldu.

Unutulmamalıdır ki bu seri katil çok yönlü düşünülmüş politik cinayetlere imza atar.Siyasi iktidarların  yönetemediği dönemlerde devreye girer.Sıkışmışlığını baskı,gözaltı,işkence,infaz ve nihayetinde toplu katliamlar  yaparak aşmayı  hedefler.

Komik olan katliamdan sonra  kınama mesajlarının , siyasi sorumlular tarafından utanmadan, yüzleri kızarmadan söylenmesi.Dahada vahimi Katliamın nasıl yapıldığını çok iyi bilen,kimin yaptığını yada yapacağını önceden de muhtemelen bilen emperyalist devletlerin istihbaratları ve onların başkanları olayla ilgili geçmiş olsun mesajlarını ,katliamın sorumlularına iletmesi bu ”piyes” tarihte hep böyle  oynanmıştır.

Haklı mücadelelerin,ve direnişlerin toplumsallaşmasını engellemek için yapılan toplum ”mühendisliği” hep devrededir.Şifresi ‘‘Terör” Bizzat i Terörü üreten Terörist devletler tarafından kullanılan bu kavram,tüm haklı ve meşru mücadelelerle  birlikte anılarak ,adalet,barış,özgürlük ve eşitlik mücadelelerini etkisizleştirmek .

Unutmayın ki bu haklı mücadeleyi boğmak için kullanılan tüm siyasi figüranlar eninde sonunda ,bizzat kullanan mekanizmalar tarafından ortada bırakılacaklardır.

Demokrasi güçleri açısından bizim duygusallıktan uzak,yaklaşımlarımızla  her zamankinden daha güçlü ve sağlam durmamız gerekiyor.

Katledilenler,içimizden birileri,birlikte aynı mekanlarda bulunduğumuz,aynı eylemlere katıldığımız,birlikte aşık olduğumuz,birlikte slogan attığımız,omuz omuza yürüdüğümüz hapis yattığımız,türkü söylediğimiz, arkadaşlarımız,yoldaşlarımız, dostlarımız.

Yoldaşlarımızın üzerine örtülen bezlerde inadına barış yazıyor..

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here