Anasayfa Haber Saruhan Oluç : HDP’ ye yapılan saldırıların azmettiricisi Siyasi İktidardır.

Saruhan Oluç : HDP’ ye yapılan saldırıların azmettiricisi Siyasi İktidardır.

Paylaş

HDP Genel Başkan Yardımcısı  Antalya Milletvekili adayı Saruhan Oluç HDP ye yapılan saldırıların azmettiricisi Siyasi İktidardır.

11150466_1557282881212919_4608131248754028929_n

CNN  Türk’de  Şirin Payzın’ın sorularını yanıtlayan Oluç seçmenin AKP yi terbiye edecekleri bir sonuç ortaya çıkacağını düşündüğünü ifade etti.Erdoğan’ın sürekli suç işlediğini ifade etti.

Oluç,AKP  seçmeninin Başkanlık sistemi istemediklerini de ifade etti.

HDP nin barajı aşmasının önemi bu nedenle dahada arttı.

Oluç,Antalya ‘da HDP nin durumu hk bilgi verdi.Çok olumlu tepkiler aldıklarını söyleyen Oluç insanlar HDP yi dinliyorlar bu çok anlamlı.MHP liler dinliyor .Bu normalleşme demektir.

Pazar ziyaretlerinde köylü kadınlar HDP nin barajı aşması gerektiğini arzu ettiklerini söylediler.

Türkiye yi yönetenler gelişmelerin farkında olmadıklarını ifade etti.

HDP barajı geçecek.Antalya  bütün Türkiye nin her yerinden göç alan bir kent ,tepkiler olumlu.

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde HDP seçim irtibat bürosuna, aralarında AKP’lilerin de bulunduğu belirtilen ırkçı bir grup tarafından saldırı düzenlendi. Polis saldırgan gruba fiziki müdahale de bulunmazken, seçim bürosunun ablukaya alındığı kentte gerginlik devam ediyor.

Tekirdağ’ın Saray ilçesi Ayazpaşa Mahallesi’nde bugün açılışı yapılan HDP’nin seçim irtibat bürosuna aralarında AKP Saray İlçe Teşkilatı’ndan yöneticilerin de bulunduğu ırkçı bir grup tarafından saldırıda bulunuldu. HDP’nin Tekirdağ milletvekili adayları Erdal Avcı, Sevgi Eren, Sabri Topçu, Hilal Civil, Elif Güler ve Lokman Tekin tarafından açılışı gerçekleştiren seçim bürosunun açılışı sonrası aralarında AKP’lilerin de bulunduğu belirtilen ırkçı bir grup tarafından kuşatılmak istendi. Olay yerine gelen polis nefret söylemi içeren sloganlar atan gruba müdahale etmezken, içerisinde HDP milletvekili adaylarının da bulunduğu seçim irtibat bürosunu ablukaya aldı.

Irkçı grup, seçim irtibat bürosu yakınında HDP’lilere tehditler savurarak büroyu taşlamaya başlarken polis ise ırkçı grubu izlemekle yetiniyor.

 

 

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here