Anasayfa Haber Saruhan Oluç:”Bu ülkede bu kadar yoksul varken Diyanet İşleri Başkanı trilyonluk arabalara...

Saruhan Oluç:”Bu ülkede bu kadar yoksul varken Diyanet İşleri Başkanı trilyonluk arabalara biniyorsa, bunun İslamiyet’le hiçbir ilgisi yoktur.

Paylaş

HDP Antalya milletvekili adayları, kentte bulunan yöre derneklerini ziyaret etti ve halkla buluştu. HDP Antalya milletvekili adayları Saruhan Oluç, Deniz Yıldırım, Aysel İbili, İlkin Manya, Nuray Erçağan ve Savaş Sezgin, Erzincanlılar Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Namık Karasay, üyelerinin büyük çoğunluğunun önceki seçimlerde CHP’ye oy verdiğini, ama bu süreçten sonra HDP’nin ‘Yeni Yaşam’ projesini destekleyeceklerini söyledi. Karasay, HDP’nin sadece Alevi vekil adaylarının olmadığını, Salı günü açıklanan beyannameyle HDP’nin Alevilerin sesi olduğunun altını çizdi. Karasay, “HDP’nin Mecliste olması, haklarımızın güvencede olması açısından çok önemlidir. Hızır yoldaşınız olsun diyoruz” şeklinde konuştu. HDP Antalya Milletvekili adayı Deniz Yıldırım ise, “Birlikte mücadele ediyoruz, bunu ortaklaştırmadığımızda zayıf kalıyoruz. Türkiyeli sosyalistler ve Alevi örgütleri bir araya geldi. Tüm kesimler HDP’nin mücadelesini taşıdı. Türkiye’yi geren ve ayrıştıran dile karşı; emeği, kardeşliği, kadın mücadelesini esas alan tek parti HDP’dir” dedi.

680x680nc-ant-230415-hdp-adaylari-erzincanlilar-dernegi-ziyaret4
Saruhan Oluç da, HDP’nin yıllardır Alevilere uygulanan politikalara karşı mücadele ettiğini, zorunlu din dersinin kalkması ve daha birçok demokratik hak için mücadeleyi daha da yükselteceklerini vurguladı. Türkiye’de bulunan mevcut dini kurumların inançla alakası olmadığını anlatan Oluç, “Bu ülkede bu kadar yoksul varken Diyanet İşleri Başkanı trilyonluk arabalara biniyorsa, bunun İslamiyet’le hiçbir ilgisi yoktur. Tüm inanç gurupları, kendi özgünlüklerini yaşayabilmelidir” dedi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here