Anasayfa Haber Seçim Çalışması için Camileri kapat cemaatı tek camide topla..

Seçim Çalışması için Camileri kapat cemaatı tek camide topla..

Paylaş

  AKP Erciş’te camilerin kapısına kilit vurdu!Erciş’te AKP Van Milletvekili Adayı Beşir Atalay’ın açılışını yapacağı Kara Yusuf Paşa Camisi’ne halkı yönlendirmek için çevredeki camilerin kapısına kilit vuruldu.

Van’ın Erciş ilçesinde, AKP Van Milletvekili Adayı Beşir Atalay’ın açılışını yapacağı Kara Yusuf Paşa Camisi’ne halkı yönlendirmek için çevredeki camilerin kapısına kilit vuruldu. Cuma namazı öncesi Atalay ve AKP’li vekiller ilçeye geldi. Açılışı yeni yapılacak olan camiinin çevresinde bulunan tüm camiler kapatıldı. Camileri kapatan AKP’lilerin yurttaşları açılışı yeni yapılacak olan camiye yönlendirmesi üzerine halk tepki gösterdi.

Camilere kilit vurulmasına tepki gösteren esnaflardan Osman Zengin, “Bizler yıllardır, bu camide namaz kılıyorduk. Bugün AKP’liler geldi diye camimize kilit vurarak bize zorla AKP’nin propagandasını dinlettirmek istediler. Bizde dinlemek istemedik. Bugün ki Cuma namazımız AKP tarafından engellendi. Allah onlara bunun hesabını sorar inşallah” dedi.

‘Taleplerini yazılı ilet’

Açılışa katılan AKP’li Atalay’a bir yurttaşın, “Bakanım oluk oluk kan akıyor, evlatlarımız ölüyor, kardeş kardeşe katil oluyor, ne olacak bu memleketin hali?” sorusunu yönlendirmesi üzerine Atalay, “Taleplerini yazılı ilet” şeklinde cevap verdi.

Cami açılışı AKP’nin propagandasına dönüştü

Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas’ın, açılışta AKP’nin adayı gibi konuşması ve sürekli AKP’nin propagandasını yapması dikkat çekerken, konuşmaların ardından Cuma namazı sonrası dağılan yurttaşlara AKP broşürlerinin dağıtılması da tepkiye neden oldu.

Cami imamları hasta ve il dışındaymış!

Kapatılan camilerle ilişkin görüşmek aradığımız Erciş Müftülüğü’nden bir yetkili ise bir cami imamının hasta olduğunu, bir cami imamının il dışında olduğunu ve 3’üncü caminin imamından ise haberdar olmadıklarını söyledi. diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here