Anasayfa Haber Seçimler yaklaştıkça pis kokular geliyor.Olmayan daireye 4 seçmen kaydedildi

Seçimler yaklaştıkça pis kokular geliyor.Olmayan daireye 4 seçmen kaydedildi

Paylaş

Seçmen bilgi pusulalarının adreslere gönderilmeye başlandığı Antep’te, bir binada yer almayan daireye 4 kişinin kaydedildiği ortaya çıktı.

7 Haziran Genel Seçimlerine yaklaştıkça, geçmiş seçimlerde de karşılaşılan seçim hileleri ile yeniden karşılaşılmaya başlandı. Seçmen bilgi pusulalarının nüfus kayıt sistemine göre adreslere postalanmaya başlandığı Antep’de dikkat çekici bir durumla karşılaşıldı. Merkez Şahinbey ilçesine bağlı Güneykent Mahallesi’nin 203. Caddesi üzerinde yer alan Burak Apartmanı’nda olmayan bir daireye kayıtlı gözüken 4 seçmene seçmen bilgi pusulaları gönderildi.

Olmayan 4 kişi kim?

Durumu, söz konusu apartmanda oturan Faik Dursun adlı yurttaş, seçmen bilgi pusulaları dağıtıldığı sırada fark etti. Dursun, gönderilen pusulaları incelediğinde toplamda 15 daire bulunan oturdukları apartmanlarında olmayan 20’inci bir dairenin eklendiğini ve bu daireye kayıtlı gözüken 4 kişinin olduğunu gördü. Önceki seçimlerde de bu ve benzeri hilelerle karşılaştıklarını dile getiren Dursun, “Bunun önüne geçilmesini talep ediyoruz. Biz bu tür seçim oyunlarını bozmaya kendimi binamızdan başladık. Bunların açığa çıkması için kolları sıvadık” dedi.

‘Seçim hileleri başladı’

Binanın sakinlerinden Mehmet Demir de yeniden baş gösteren seçim hilelerine karşı seçmen olarak binalarından başlayarak önlem alacaklarını ifade etti.

Şehir dışında olduğu için ortaya çıkan bu durumu sormak üzere telefonla ulaştığımız Güneykent Mahalle Muhtarı Hatice Hortoğlu ise bu yöndeki sorularımızı yanıtlamaktan kaçındı. diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here