Anasayfa Haber Sedat Peker’in tehdidinin ardından Hayır afişi asan CHP’liye silahlı saldırı

Sedat Peker’in tehdidinin ardından Hayır afişi asan CHP’liye silahlı saldırı

Paylaş

1 Kasım seçimleri öncesinde “Kanlarınızı oluk oluk akıtacağız” tehdidi savuran çete lideri Sedat Peker, referandumda yürütülecek “hayır” çalışmalarını sosyal medyadan hedef gösterdi. Peker’in, “sokaklarda bekliyor olacağız” tehdidinin sonrasında sokağa çıkan silahlı AKP’liler, “hayır” afişi asan CHP üyesi M.D.’ye saldırdı.

Sedat Pekerin tehdidinin ardından Hayır afişi asan CHPliye silahlı saldırı

İSTANBUL- Çete lideri Sedat Peker’in sosyal medya üzerinden yaptığı “hayır diyenleri sokaklarda bekliyor olacağız” tehdidinin ardından, Maltepe’de “hayır” afişi asan CHP üyesi M.D. silahlı saldırıya uğradı.

1 Kasım seçimi öncesi Rize’de yaptığı mitingte Barış İçin Akademisyenler insiyatifini “Kanlarını oluk oluk akıtacağız ve kanlarınızla duş alacağız” sözleriyle tehdit eden Peker, Twitter hesabı üzerinden bu kez de referandumda “hayır” diyenleri hedef gösterdi.

Kendisine yapılan “Evet” çağrısına Twitter hesabından bir video yayınlayarak cevap veren Peker, “Nasıl ki sokaklarda olduysak, referandumu yaptırmamak amacıyla sokaklara çıkanları sokaklarda bekliyor olacağımızı söylemek isterim. Sırf bunun için bile evet derim. Kardeşlerim, dostlarım ben varım, sizler de var mısınız?” dedi.

PEKER HEDEF GÖSTERDİ SİLAHLILAR SOKAĞA ÇIKTI

Peker’in sözlerinin ardından dün gece saat 23.30 sıralarında “hayır” kampanyası için afiş asan CHP Maltepe Gençlik Kolları üyesi M.D. silahlı saldırıya uğradı. M.D.’ye yönelik saldırıyı Twitter hesabından duyuran CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, M.D.’nin hastanede tedavi gördüğünü kaydetti. Yarkadaş ayrıca, M.D.’nin hedef gösterilmemesi için isminin baş harfini kullandığını belirtti.

Saldırının yıldırma ve korkutmak amaçlı olduğunu vurgulayan Yarkadaş, saldırıyı düzenleyenlere seslendi, “Mesajınızı aldık! Mesajınızın karşılığını ise alanlarda, sokaklarda, meydanlarda fabrikalarda daha çok hayır diyerek vereceğiz” dedi

turnusol

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here