Anasayfa Haber ‘Sen içtiğin kanın hesabını ver’

‘Sen içtiğin kanın hesabını ver’

Paylaş

İhsan Eliaçık, içki yüzenden CHP’nin Adalet Kurultayı’na yöneltilen eleştirilere sert yanıt verdi.

İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, içki bahanesiyle CHP kurultayına saldıran AKP yöneticileri ve çevrelerine ağır yanıtlar verdi. Eliaçık, “Sen içtiğin kanın, yediğin haramın, aldığın rüşvetin, yığdığın servetin hesabını ver” dedi.

CHP’nin Çanakkale’de düzenlediği Adalet Kurultayı’nda kurultay alanı dışında bira içerken görüntüleri çıkan üç kişi nedeniyle kurultaya yönelik başta AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Eredoğan tarafından ağır eleştiriler yöneltilmişti. CHP yönetimi söz konusu üç kişinin partiden ihraç edileceğini açıklamış ancak AKP özür talebinde bulunmuştu. Erdoğan ise katıldığı bir televizyon programında “O Çanakkale’ye ‘Adalet istiyoruz’ diye gidenler maalesef şehit mezarlıklarının olduğu yerlerde, onlar kimisi votka mı içersiniz, kimisi şarap mı, kimisi bira mı…” demişti.

Antikapitalist Müslümanlar’ın teorik alt yapısını da geliştiren ilahiyatçı yazar İhsan Eliaçık dün twitter hesabından içki üzerinden adalet kurultayına yöneltilen eleştirilere ağır bir yanıt verdi. Eliaçık’ın peş peşe attığı twitler binlerce takipçi tarafından beğenildi ve paylaşıldı.

İşte o mesajlar:

“Adalet Kurultayı’nda hiç alkol alan görmedim.. Gezi günlerinde söylediğimi yine söylüyorum: Sarhoş olsun anlaşırız, yeterki kalleş olmasın!”

“İçki içmenin Kur’an’da cezası yok ama şu dört şeyin var: 1- Öldürmek, 2-Çalmak, 3-İftira, 4-Zina, taciz, tecavüz.”

“Çanakkale’de civarında bir kaç kişinin bira içmesi mi, köpü geçecek diye arsa kapatma yarışına girmek mi şehitlerin ruhunu sızlatır?”

“İçki içmek değil sarhoş olmak haramdır. İçki içmek çevreye zarar verilmedikçe bireysel bir olaydır, karışılamaz ama ya öldürmek, çalmak?”

“Neymiş votka, şarap içmişlermiş, içer sana ne? Sen içtiğin kanın, yediğin haramın, aldığın rüşvetin, yığdığın servetin hesabını ver.”

artı gereçek

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here