Anasayfa Haber ”Sen namus ve şereften ne anlıyorsun? Diktatör bozuntusu… ”konuşmasına soruşturma

”Sen namus ve şereften ne anlıyorsun? Diktatör bozuntusu… ”konuşmasına soruşturma

Paylaş

Kılıçdaroğlu’nun ‘diktatör bozuntusu’ sözlerine soruşturma

 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, hafta sonu yapılan CHP 35. Genel Kurulu’ndaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yaptığı açıklamalar üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlattı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef gösterdiği kesimlere yönelen yargı mekanizması, bu kez CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı harekete geçti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, partisinin 35. Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sarf ettiği “Diktatör bozuntusu” sözleri nedeniyle Kemal Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlattı.Kılıçdaroğlu, akademisyenlerin gözaltına alınmasını, “Bir diktatör bozuntusunun talimatıyla bu ülkenin akademisyenleri gözaltına alınıyor” demiş ve AKP’lilerin salonu terk etmesine neden olan sözlerini şöyle sürdürmüştü:
“Senin için şeref ve namus ne anlama geliyor? Ya adam gibi tarafsızlığını korur saygı görürsün ya da tarafsızlığını korumazsan sana her gün namus ve şerefi hatırlatırım. Soruyorum sen namus ve şereften ne anlıyorsun? Diktatör bozurtusu… “diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here