Anasayfa Forum Sevgi Öztekin’in oğlu Barış Öztekin:’Bu vahşeti yaşatanlar adına utanıyorum’  

Sevgi Öztekin’in oğlu Barış Öztekin:’Bu vahşeti yaşatanlar adına utanıyorum’  

Paylaş

Ankara katliamında yaşamını yitiren Sevgi Öztekin’in oğlu Barış Öztekin, annesinin barışın hakim olduğu bir ülke özlemiyle ismini Barış koyduğunu dile getirdi. Barış, bir insan olarak bu vahşeti yaşatanlar adına utandığını söyledi.

Ankara’da barış mitingini kana bulayan canlı bombaların hayattan aldığı barış savunucularından Sevgi Öztekin’in oğlu Barış, annesinin barışın hakim olduğu bir ülke özlemiyle ismini Barış koyduğunu dile getirdi. Bu vahşeti yaşatanlar adına utandığını söyleyen Barış, “Ne kendim ne de sevdiklerin adına, bize bu acıları yaşamayı reva gören kimseler adına, onların yerine utanıyorum” dedi.

“Adım Barış, annemin adı Sevgi. Bu isimler sadece bir isimden ibaret değil. Annemin o kocaman yüreği ve sevgisi hepimizi barışın dolu dolu yaşanacağı günlere kavuşturacaktır elbet” diyen Barış, annesine dair hissettiklerini anlattı.

‘Büyük insanlık için seni verdik göklere’

Sevgi’nin eşi Zeki Yılmaz Öztekin ise eşine veda ederken çok acı çektiğini belirterek, “Barış dolu bir dünyaya, büyük insanlık için seni verdik göklere” dedi.

‘Barışı düşlerdi’

Sevgi’nin ağabeyi Selahattin Geniş kardeşini, “Hep barışın ve kardeşliğin halaya durduğu bir ülke düşlerdi” sözleri ile anlattı.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here