Anasayfa Haber Sezen Aksu’dan Onur Haftası Mesajı: Aşk Kazanır

Sezen Aksu’dan Onur Haftası Mesajı: Aşk Kazanır

Paylaş

Sezen Aksu, 14. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası için Onur Haftası Komitesi’ne bir mesaj gönderdi.

“Şiddetin kazananı olmaz, eninde sonunda aşk kazanır” diyen Sezen Aksu’nun mesajı şöyle:

Bir arada yaşamak ve farklılıklara hoşgörü ile yaklaşmak, naif bir dilek ya da çağrı olarak kalıyor her gün yaşadıklarımız karşısında. Oysa bu içi boşaltılmış kelimeler bir arada yaşamak için çok değerli anlamlar ifade eder. Bize benzemeyene tahammül geliştiremiyor, ölümün öncü ayak sesleri gibi gelen tehditlere giderek kayıtsızlaşıyoruz. Günbegün şiddete biraz daha alışıyoruz.

Hiçbir şiddet dönüştürücü olamaz. Hiçbir şiddet birini doğasından, inandığından koparamaz. Bir süre bastırabilir ama yok edemez. Bir canlının varoluşsal doğasına saldırı, nafile bir çırpınıştır. Şiddetin kazananı olmaz, eninde sonunda aşk kazanır.

LGBTİ’ye selamlar olsun; kalbim ve dualarım sizlerle…

Onur Yürüyüşü’ne tehditler sürüyor

13 senedir düzenlenen İstanbul LGBTİ Onur Yürüyüşü, ilk defa geçtiğimiz sene polislerce engellenmeye çalışılmıştı.

49 eşcinselin hayatını kaybettiği Orlando saldırısının hemen ardından, Türkiye’de bir takım gruplar bu sene 19 Haziran’da düzenlenecek 7. İstanbul Trans Onur Yürüyüşü ve 26 Haziran’da düzenlenecek 14. İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’ne yönelik tehdit mesajları ve saldırı çağrıları yayınlamıştı.

Geçtiğimiz günlerde, İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi ile Trans Onur Haftası’nı düzenleyen İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği ve Sosyal Politika Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD LGBTİ de Müslüman Anadolu Gençliği ve Alperen Ocakları Vakfı hakkında suç duyurusunda bulunurken, İstanbul Onur Haftası Komitesi de 20 Haziran’da Müslüman Anadolu Gençliği, Alperen Ocakları, Tembihname ve Özgür-Der hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. (ÇT)

bia

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here