Anasayfa Haber Şiddet katliam,infaz, ortamı çocukları da etkiledi.11 yaşındaki çocuk başka çocuğu öldürdü.

Şiddet katliam,infaz, ortamı çocukları da etkiledi.11 yaşındaki çocuk başka çocuğu öldürdü.

Paylaş

11 yaşındaki çocuk 9 yaşındaki çocuğu kalbinden bıçakladı. Urfa’da akıllara durgunluk veren bir cinayet işlendi. Henüz 9 yaşındaki Mehmet Emin Uludağ, kendisinden zorla parasını isteyen bir üst sınıf öğrencisi 11 yaşındaki E.U. tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürüldü.

Urfa’nın merkez Eyyübiye Mahallesi’ndeki Harran Kapı Mezarlığı’nda işlenen cinayet, “Ne oluyoruz” sorularına yol açtı. Edinilen bilgilere göre, okul harçlığını çıkartmak için mezarlıkta dua etmeye gelenlerin yakınlarına ait mezarları sulayan ilkokul 3’üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Mehmet Emin Uludağ’ın önünü kesen 11 yaşındaki E.U., Mehmet’ten cebindeki paraları kendisine vermesini istedi. Küçük Mehmet’in bu isteğe olumsuz yanıt vermesi üzerine ise aralarında kavga çıktı.

Yaşanan kavga sırasında E.Ü, üzerinde taşıdığı bıçağı çıkararak, Mehmet’in kalbine sapladı, ardından da olay yerinden kaçtı.

Bir süre sonra mezarlık görevlileri tarafından kanlar içerisinde bulunan küçük Mehmet, kaldırıldığı hastanede doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.
Hayatını kaybeden çocuğun cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

Kanlı elbisesini değiştirip okula gitti

Yaşanan olayın ardından harekete geçen polisler, mezarlık çevresinde şüpheli gördüğü 10 kişinin ifadesine başvurdu ve kaçan şüpheli çocuğun ismini belirledi.

Aranan E.U., 4’üncü sınıfta okuduğu Gazi İlkokulu’ndaki sınıfında polislerce gözaltına alındı. Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürülen E.Ü, alınan ifadesinde arkadaşını parası yüzünden bıçakladığını, kan bulaşan elbisesini ise evde değiştirip okula gittiğini anlattı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.diha

urf-17-11-15-cocuk-olduruldu3

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here