Anasayfa Kadın Şiddete direnen kadınlar Feminist Politika’nın son sayısında

Şiddete direnen kadınlar Feminist Politika’nın son sayısında

Paylaş

Feminist Politika 7. yaşını doldurduğu son sayısında, şiddet gördükleri erkekleri meşru müdafaayla öldüren kadınları anlatıyor.

Feminist Politika’nın son sayısında, erkek şiddetine karşı savunmasını yapan kadınların hikayeleri anlatılıyor. 7’nci yılını dolduran Feminist Politika’nın son sayısında, şiddet gördükleri erkekleri meşru müdafaayla öldüren kadınların hikayelerine yer verilerek cezaevindeki kadınlarla yapılan röportajları yayımladı. Dergide, kadınların 2000’li yıllardan bu yana mağdur olmadıklarına vurgu yapılırken, Türkiye’de yaşanan savaş ortamında kadınların devlet mekanizmasına, erkeğe, polise, yargıya, direndikleri için katledildiklerine dikkat çekiliyor.Dosya konusu “Çilem, Nevin, Yasemin, Hasret, Öykü… Kadınlar hayatlarına sahip çıkıyor” olan dergide, şiddetle mücadele eden Nevin, Yasemin, Çilem, Hasret, Öykü ve Deniz gibi birçok kadının hikayesine yer veriliyor.

Feminist Politika’nın son sayısında yer alan yazılar şöyle:

Ankara’da artık ilk soru: Orada mıydın? , Yeni dönem… Yeni bir barış mücadelesi, Yeni savaşlar ve özyönetim, Rojava devriminden özyönetime kadınlar, Devletin anneliği inşası: Britanya ve Fransa örnekleri Ataerkinin “kutsadığı”, sermayenin “fetişleştirdiği” kadınların becerikli parmakları Türkiye’yi büyütebilir mi? Göçmen olmak, kadın olmak.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here