Anasayfa Haber Silopi Belediyesi’ndeki bilgisayar hard disklerine el konuldu

Silopi Belediyesi’ndeki bilgisayar hard disklerine el konuldu

Paylaş

ŞIRNAK (DİHA) – Silopi Belediyesi’ne baskın düzenleyen asker ve polislerin, bina bekçisini çay ocağına kilitleyerek bilgisayarların tüm hard disklerine el koyduğu kaydedildi.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde devlet güçlerin tüm saldırıları devam ederken bugün ikindi vakti özel hareket timleri ve askerler Silopi Belediyesi’ne baskın düzenledi. Baskına belediyenin tüm kapıları kırılırken, yaklaşık 4 saat süren arama sonucu belediyeye ait bilgisayarların hard disklerine el konuldu. Belediyede bekçilik yapan Mahmut Armağan isimli yurttaş ise saatler sonra kilitli bulunduğu çay ocağından kurtarıldı. Belediye binasına doğru gitmek isteyen HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, polis ve askerler tarafından uyarı ateşi açılarak, belediyeye gitmesine izin verilmedi.

‘Bizi beklemeden belediyeyi aramaya başlamışlar’

Silopi Belediye Eşbaşkanı Emine Esmer, yapılan bu baskının hiçbir haklı tarafın olmadığını söyledi. Yapılan bu saldırıların işgal ve eşkiyalıktan başka bir şey olmadığını ifade eden Esmer, “Silopi tam dört gündür işgal altında. Şehrimizi harabeye çevirdiler. Bu yetmiyormuş gibi halkın belediyesine de göz diktiler. Bu belediye halkın belediyesidir. Biz gelmeden saatler önce belediyeyi aramaya başlamışlar ve bütün bilgisayarların hard disklerine el konuldu” diye konuştu.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here