Anasayfa Haber Silopi’de damda uyuyan anne Fatma Ay polis tarafından öldürüldü, kızı Berfin...

Silopi’de damda uyuyan anne Fatma Ay polis tarafından öldürüldü, kızı Berfin ağır yaralı

Paylaş

Silopi’de evlerinin damında uyuyan Fatma Ay ve 14 yaşındaki çocuğu Berfin, evlerinin karşısında bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği’nde konuşlandırılan keskin nişancılar tarafından hedef alındı. Saldırıda anne Ay yaşamını yitirdi, Berfin ise Batman’a sevk edildi. silopi

Şırnak’ın Silopi ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nin 52. Caddesi’nde bulunan evlerinin damında uyuyan 55 yaşındaki Fatma Ay ve 14 yaşındaki kızı Berfin Ökten, dün gece saat 12.30 sularında İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği’nde konuşlandırılan keskin nişancılar tarafından ateş edilerek vuruldu.

Edinilen bilgilere göre, keskin nişancıların açtığı ilk ateşle vurulan 14 yaşındaki çocuğun çığlıkları ile uyanan anne Ay, kızının yardımına koştuğu sırada ikinci bir atışla vuruldu. Anne Ay ve çocuğu ağır yaralı olarak Silopi Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, anne tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Omzuna isabet eden kurşunla yaralanan Ökten ise, yapılan ilk tedavisinin ardından Batman’a sevk edildi.

Öte yandan anne ve kızın vurulduğu evin damında ve önünde kan izleri görüldü.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here