Anasayfa Haber Silvan’da 6. defa sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 22 yaşındaki Müslüm Tayar...

Silvan’da 6. defa sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 22 yaşındaki Müslüm Tayar öldürüldü.

Paylaş

AKP’nin seçimlerde umduğunu bulamadığı Silvan’da 6’ncı kez sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasak öncesi mahalleleri ablukaya alarak saldırıya geçen

polisin zırhlı araçtan açtığı ateş sonucu 22 yaşındaki Müslüm Tayar hayatını kaybetti.

1 Kasım seçimlerinde AKP’nin sandığa gömüldüğü Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 6. kez sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Tekel, Mescit ve Konak mahallelerini kapsayan sokağa çıkma yasağı, zırhlı araçlardan ve camilerden sabahın 05.00’te yapılan anonslarla duyuruldu. Yasak öncesi saldırıya geçen polisin keyfi bir şekilde gaz bombası attığı Feridun Mahallesi’nden gece saatlerinde patlama ve silah sesleri yükseldi.

 

Bir genç katledildi

Polisin zırhlı araçlarla mahalleye girmeye çalışması sonucu patlama ve silah seslerinin yükseldiği mahallede Müslüm Tayar (22) adlı bir gencin evine giderken Diyarbakır Caddesi üzerinde polis tarafından zırhlı araçla tarandığı belirtildi. Ayağından ve göğüs kısmından aldığı 4 kurşunla yaralanan Tayar, çevrede bulunan yurttaşlar tarafından Silvan Devlet Hastanesi Acil Polikliniği’ne kaldırıldı. Tayar, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Tayar kurtarılamadı.

Ayrıca dün gece saatlerinden beri hastane morgunda bekleyen cenazenin verilmediği öğrenildi.

dyb-3-11-15-silvanmuslum-tayar-1

İlçede telefonlar kesildi

Sabah erken saatlerde 6. sokağa çıkma yasağıyla birlikte sıkıyönetimin uygulandığı ilçede, GSM operatörlere ait şebekeler ve internetler kesilirken, ilçe genelinde helikopter hareketliliği devam ediyor.

İlçeye sevkiyat yapıldı

Sıkıyönetimin ilan edilmesinin ardından ilçeye çok sayıda zırhlı araçla birlikte polis ve asker sevkiyatı yapıldığı öğrenilirken, zırhlı paletli askeri araçların da ilçeye geldiği belirtildi.

dyb-18-10-15-silvan-polis-saldirilari-arsiv1diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here