Anasayfa Haber Silvan’da polis bir sivili daha 24 yaşındaki Engin Gezici’yi hedef gözeterek katletti

Silvan’da polis bir sivili daha 24 yaşındaki Engin Gezici’yi hedef gözeterek katletti

Paylaş

 Saldırıların şiddetlendiği Silvan’da Müslüm Tayar ve Sertip Polat’tan sonra 24 yaşındaki Engin Gezici de özel harekat timleri tarafından hedef gözetilerek katledildi. Yeğeni Gezice’ye kalkan olmak isteyen hala İsmet Gezici de polis tarafından vurularak yaralandı.

Sokağa çıkma yasağının olduğu Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde Müslüm Tayar ve Sertip Polat’tan sonra özel harekat timleri bir kişiyi daha katletti. Tekel Mahallesi’nde saldırılarını yoğunlaştıran polis, caddeden karşıdan karşıya geçerken 24 yaşındaki 3 çocuk babası Engin Gezici adlı yurttaşı hedef gözeterek vurdu. Yeğeni Gezici’nin vurulduğunu öğrenen ve olay yerine giden halası İsmet Gezici de polis kurşunlarının hedefi oldu. Yeğenine kalkan olmak isteyen hala Gezici, karnından vurularak yaralandı.

Olay yerine giden yurttaşlara da ateş edildi

Katledilen Engin Gezici ve yaralanan halası İsmet Gezici’yi olay yerinden almak isteyen yurttaşların üzerine de özel harekat timleri ateş açtı. Polisin saldırısına rağmen yurttaşlar, yaralı hala Gezici’yi alarak, Silvan Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Hala İsmet Gezici’ye burada yapılan ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralı Gezici’nin burada ameliyata alındığı belirtildi. Saldırı anında yaşamını yitiren Engin Gezici’nin cenazesinin ise yoğun saldırılar nedeniyle olay yerinden hala alınamadığı kaydedildi.

Öte yandan Azizoğlu Caddesi üzerinde 2 özel hareket timin de yaralandığı belirtilirken, yaralıların Silvan Devlet Hastanesi’nden gelen iki ambulansla Diyarbakır’a sevk edildiği bilgisi aktarıldı.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here