Anasayfa Haber Silvan’da sokağa çıkmak yasak, öldürmek serbest.Müslüm Tayar’dan sonra 20 yaşlarındaki Sertip Polat’da...

Silvan’da sokağa çıkmak yasak, öldürmek serbest.Müslüm Tayar’dan sonra 20 yaşlarındaki Sertip Polat’da öldürüldü

Paylaş

Sabah Müslüm, akşam da Sertip öldürüldü Özel harekat timleri ve polislerin halka yönelik saldırılarını sürdürdüğü Silvan’da, Sertip Polat isimli bir genç daha katledildi.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesi merkezindeki Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde sabah saatlerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla birlikte özel harekat timleri ve polislerin halka yönelik giriştiği saldırılar sonucu bir kişi daha can verdi. Gün boyu süren saldırılara karşı direnişe geçen yurttaşlara dönük yönelimini sürdüren kolluk birimleri, Tekel Mahallesi’nde 20 yaşlarındaki Sertip Polat isimli bir genci sıktıkları kurşunlarla katletti.

dyb-03-11-15-sertip-polat5

İlçede sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin hemen öncesinde de 22 yaşındaki Müslüm Tayar yine polislerce katledilmişti. İşlenen ikinci cinayetle yaşamını yitirenlerin sayısı ikiye yükseldi.

Yaşanan ölüme rağmen, polis ve özel harekat timlerinin halka yönelik saldırıları hala devam ederken, yurttaşlar da bu saldırılara karşı direnişlerini sürdürüyor.
dyb-03-11-15-sertip-polat1diha

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here