Anasayfa Haber Siyasi İktidar Muhalifleri için ”Hukuk” ve ”Adalet’i” tutukladı. Tahliye’ye izin vermedi. (HSYK)...

Siyasi İktidar Muhalifleri için ”Hukuk” ve ”Adalet’i” tutukladı. Tahliye’ye izin vermedi. (HSYK) iki hakimi açığa aldı

Paylaş

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile tutuklanan eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse, Ali Fuat Yılmazer, Yakup Saygılı, Tufan Ergüder’in de aralarında bulunduğu çoğu polis 70 kişinin tahliyesine karar veren iki hakimi açığa aldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı İnfaz ve İlamat Bürosu, 70 tutuklunun tahliyesine karar veren İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi’nin yazdığı tahliye müzekkerelerini, mahkemeye iade etti.Asliye Ceza Mahkemesi’nin, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve 62 polis hakkında verdiği tahliye kararı uygulanmadı. Ortalık karıştı başbakan biz yargıya müdahale etmeyiz dedi. Yurt dışından talimat var elimizde belgeler var dedi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Teftiş Kurulu Başkanlığı da örgüt kurmak ve yönetmekle suçlanan 70 kişi hakkında İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesince verilen ve İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliğince “yok hükmünde” sayılan tahliye kararının ardından inceleme için iki başmüfettiş görevlendirdi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here