Anasayfa Forum Sobanın külünü dökmeye giden yurttaş vuruldu

Sobanın külünü dökmeye giden yurttaş vuruldu

Paylaş

HAKKARİ (DİHA) – Hakkari Gever’de sokağa çıkma yasağının kalkacağı saatlerde özel harekat timleri bir yurttaşın üzerine ateş açtı. Sobanın külünü dökmek için evinin kapısına çıkan Asiye Yalçın adlı yurttaş sırt ve omzundan vurularak yaralandı.

Hakkari’nin Gever (Yüksekova) ilçesinde 4 gün süren sokağa çıkma yasağı kaldırılmadan hemen önce özel harekat timleri bir yurttaşı silahla vurdu. Özel harekat timleri, yasağının sürdüğü gece boyunca sokakları ve caddeleri rastgele taradı. Özellikle Güngör ve Cumhuriyet mahallelerinde birçok eve kurşunlar isabet etti.

Evinin kapısında vuruldu

Sokağa çıkma yasağının kaldırıldığının duyurulduğu sabah saat 6.00 sıralarında sobanın külünü dökmek için evinin kapısına çıkan Asiye Yalçın adlı kadın Kobra tipi zırhlı araçların hedefi oldu. Zırhlı araçtan açılan ateş sonucu, Yalçın sırt ve omzundan kurşunla yaralandı. Olay yerine çağrılan ambulans polislerce engellenince Yalçın ailesi İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü aradı.

‘Bırakın orada ölsün’

Emniyetten “Bırakın orada kalsın ölsün, siz teröristleri bahçenizden çıkartın” yanıtını alan aile, kendi imkanlarıyla sivil bir araçla yaralı Yalçın’ı Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Van’a sevki çıkan Yalçın, ambulans olmadığı için hâlâ Yüksekova’da bekletiliyor.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here