Anasayfa Haber Sokakta oyun oynarken kurşunların hedefi oldu

Sokakta oyun oynarken kurşunların hedefi oldu

Paylaş

 Dargeçit’te 19 gün süren sıkıyönetim uygulamaları sırasında sokakta arkadaşları ile oyun oynarken vücuduna isabet eden kurşunla vurulan 12 yaşındaki Mehmet Taşdemir, zırhlı polis aracından açılan ateş sonucu nasıl yaralandığını anlattı.

Mardin’in Dargeçit ilçesinde, girişilen topyekun saldırılara rağmen halkın direnişi kıramayan devlet güçleri, ilçede yaşayan siviller kadar hayvanları hedef aldı. İlçede 19 gün süren sıkıyönetim günlerinde polislerin hedefi haline gelip, vurulanlardan biri de henüz 12 yaşında Mehmet Taşdemir.Sokakta arkadaşlarıyla oyun oynadığı sırada sokağın başında konumlanmış zırhlı polis araçlarından üzerlerine birden bire ateş açıldığını söyleyen Mehmet, sıkılan kurşunlardan birinin önce duvara sonra gelip son eline isabet ettiğini belirtti. Vurulmasıyla birlikte ise kanlar içerisinde kaldığını dile getiren Mehmet, sıkılan diğer kurşunların hedefi olmamak için o haldeyken arkadaşları ile birlikte hemen oradan kaçtı. Ancak kısa bir süre sonra kendisini görüp yardıma koşan bir komşusunun kucağına düştü. Çağrılıp, güçlükle mahalleye gelen ambulansla kaldırıldığı hastanede günler süren tedavisinin ardından da taburcu oldu.

Taburcu edilip evine gönderilen Mehmet, süren abluka sırasında halkın direnişini kırmak için elektrik şebekelerinin hedef alınması nedeniyle 13 gün boyunca evlerinde ailesiyle elektriksiz kaldı.

Vurulduğunda yanı başında olan arkadaşı Uğur Seyhan da Mehmet’i yaralayan kurşunun polislerce sıkılmasına rağmen ‘Bizim kurşunlarımız değil’ denildiğini ifade etti. Mahallelerinde kazılan hendeklerin işte bu durumdan korunmak için olduğunu belirten küçük çocuk, bugün kurşunların hedefi oldukları sokakların kendilerine ait olduğunu da “Bütün sokaklar bizimdir, polislerin değil. Polisler hiçbir şekilde bizi sokaklardan atamaz” sözleriyle dile getirdi.
diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here