Anasayfa Haber Soruşturma ve gözaltı aşamasında İnsanları kelepçelemek insanlık dışıdır. Başörtüsü kullanmayanlarda kelepcelenemez !!

Soruşturma ve gözaltı aşamasında İnsanları kelepçelemek insanlık dışıdır. Başörtüsü kullanmayanlarda kelepcelenemez !!

Paylaş

Başörtülü kadınlara kelepçe takılmasına Başbakan’ın talimatıyla inceleme

Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen, dün Eskişehir merkezli olarak 6 ilde “Fethullahçı terör örgütü” (FETÖ) iddiasıyla düzenlenen operasyonlarda, başörtülü kadınların kelepçelenerek gözaltına alınması ile ilgili olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu gözaltına alınan vatandaşlara gerekli usullere uygun hareket edilmediğine yönünde inceleme başlatılması talimatı verdi.

“O polisler incelensin”

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kamuoyuna da yansıyan görüntülerden sonra, güvenlik güçlerinin vatandaşlara uygunsuz yaklaşımı ve yürütülen soruşturmalar çerçevesinde gözaltına alınanlara gerekli usullere uygun hareket edilmediğine ilişkin inceleme başlatılması talimatı verdiği öğrenildi.

  • Gerekli hassasiyet gösterilsin
    Başbakanlık kaynaklarından elde edilen bilgiye göre, Davutoğlu’nun hangi soruşturma çerçevesinde olursa olsun herkesin kanunda belirtilen usuller çerçevesinde haklarının gözetilmesi konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi talimatını verdiği de kaydedildi.
  • t24
Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here