Anasayfa Haber Sur ve Silvan belediye başkanları tutuklandı

Sur ve Silvan belediye başkanları tutuklandı

Paylaş
  • Geçici AKP Hükümetinin savaş politikalarına karşı karşı Diyarbakır’ın Sur ve Silvan ilçelerinde halkın özyönetimini ilan etmesinin ardından gözaltına alınan Sur Belediye Eşbaşkanları Seyid Narin ve Fatma Şık Barut, Silvan Belediye Eşbaşkanı Yüksel Bodakçi, DBP Sur İlçe Eşbaşkanı Ali Rıza Çiçekli, Kadın Akademisi çalışanı Güneş Ölmez tutuklandı.
Sur ve Silvan belediye başkanları tutuklandı

DİYARBAKIR- Geçici AKP Hükümetinin savaş politikalarına karşı karşı Diyarbakır’ın Sur ve Silvan ilçelerinde halkın özyönetimini ilan etmesinin ardından 19 Ağustos’ta siyasi soykırım operasyonları kapsamında gözaltına alınan DBP’li belediye eşbaşkanları tutuklandı.

Sur Belediye Eşbaşkanları Seyid Narin ve Fatma Şık Barut, Silvan Belediye Eşbaşkanı Yüksel Bodakçi, DBP Sur İlçe Eşbaşkanı Ali Rıza Çiçekli, Kadın Akademisi çalışanı Güneş Ölmez, Hasan Irmak ve Abdulnesim Baran dün emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldı. Savcılıkta ifadeleri alınan Kürt siyasetçiler tutuklamak talebiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemede geç saatlere kadar ifade işlemleri süren Narin, Barut, Bodakçi, Çiçekli ve Ölmez TCK’nin 302. maddesi olan “Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak” iddiasıyla tutuklandı.

ur_ve_ilvan_belediye_ba_kanlari_tutuklandi_h10638

Hasan Irmak ve Abdulnesim Baran ise mahkemece serbest bırakıldı.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here