Anasayfa Haber Diyarbakır’da Sur’da dün öldürülen 16 yaşındaki Çekvar Çubuk Yeniköy Mezarlığı’da düzenlenen törenle...

Diyarbakır’da Sur’da dün öldürülen 16 yaşındaki Çekvar Çubuk Yeniköy Mezarlığı’da düzenlenen törenle toprağa verildi.

Paylaş

Diyarbakır’da dün Sur’da polislerce katledilen çocuğun kimliği belirlendi. İsminin Çekvar Çubuk (16), olduğu öğrenilen çocuğu ailesi de teşhis etti.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde, dün sabah saatlerinde bir kez daha ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla birlikte başlayan polis saldırısında katledilen ve “terörist” olarak lanse edilen çocuğun kimliği tespit edildi. Yaşamını yitirmesi sonrası Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılan çocuğun Çekvar Çubuk (16) olduğu tespit edildi.

Çubuk’un cenazesi morga gelen ailesi tarafından da teşhis edildi. Çocuklarının cenazesini teşhis eden ailesinin, cenazelerini teslim almak için morgun önündeki bekleyişi sürüyor. Çubuk’un cenazesinin otopsi işlemlerinin tamamlanması halinde bugün Yeniköy Mezarlığı’nda defnedilmesi bekleniyordu

Diyarbakır’da Sur’da dün öldürülen 16 yaşındaki Çekvar Çubuk Yeniköy Mezarlığı’da düzenlenen törenle toprağa verildi.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde öldürülen 16 yaşındaki Çekvar Çubuk toprağa verildi.

Sur’da dün sabah saatlerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla birlikte gelmeye başlayan silah seslerinin ardından 16 yaşındaki Çekvar Çubuk hayatını kaybetmişti.

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılan Çubuk’un otopsi işlemleri sonrası ailesi tarafından teslim alınan cenazesi Yeniköy Mezarlığı’nda düzenlenen tören ile toprağa verildi.

Cenazeye Türk Telekom Meslek Lisesi’ndeki okul arkadaşları da katıldı.

diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here