Sur’da kuşatmadan sağ kurtulanlar gözaltında

Paylaş

DİYARBAKIR (DİHA) – Kuşatma altındaki Sur’dan akşam saatlerinde çıkan Ekrem Karatay gözaltına alınarak Diyarbakır TEM Şube’ye götürüldü.

Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki saldırılar 80’inci gününü geride bırakırken, akşam saatlerinde kuşatma altındaki ilçeden çıkan Ekrem Karatay adlı yurttaş, asker ve özel harekat polisleri tarafından gözaltına alınarak Diyarbakır TEM Şube’ye götürüldüğü öğrenildi.Gözaltına alınanların avukatlarıyla görüştürülmesine izin verilmiyor

İlçenin yoğun bombardımana tabi tutulması sonucu akşam saatlerinde Fatma Ateş yaşamını yitirmiş, muhabirimiz Mazlum Dolan ve Ateş ailesine mensup 4 kişi gözaltına alınmıştı. Karatay ile birlikte gözaltına alınan muhabirimiz Dolan ve Ateş ailesi Diyarbakır TEM Şube’de tutulurken, gözaltına alınanların avukatlarıyla ve aileleriyle görüştürülmesine izin verilmediği öğrenildi.

Karatay için AİHM’e başvuru yapılmıştı

Mezopotamya Hukukçular Derneği (MHD) Diyarbakır Şubesi, Ekrem Karatay ve kardeşleri İhsan ve Ahmet için, “sokağa çıkma yasağı”na dair “geçici tedbir” kararı alınması için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvuru yapmıştı.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here