Anasayfa Forum Suriye’nin İdlib kentinde kimyasal saldırı düzenlendiği iddiaları savaşın kirli yüzünü bir kez...

Suriye’nin İdlib kentinde kimyasal saldırı düzenlendiği iddiaları savaşın kirli yüzünü bir kez daha ortaya koydu

Paylaş

Özgürlükçü Sol:Suriye savaşının mimarları insanlık sucu işlemeye devam ediyorlar. İdlib kentinde kimyasal saldırı düzenlendiği iddiaları savaşın bütün taraflarını doğrudan ilgilendiriyor. Suriye de eli kana bulaşan hiç kimse masum değildir. Kirli savaşlarda etkisin tamamen kaybeden BM Güvenlik Konseyi İdlib için toplanıyor.

 

 Kimyasal silah kullanıldığı iddia edilen saldırı ile ilgili toplantı yarın.

 Bütün savaşların oyun kurucusu BEYAZ SARAY’ dan yapılan açıklama: 

Saldırıyla ilgili bir açıklama da Beyaz saray’dan geldi. Washington yönetimi, Suriye’nin İdlib kentindeki kimyasal saldırı üzerine Beşar Esad’ı suçladı. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada Obama yönetimindeki politikalar işaret edilerek Suriye’nin İdlib kentindeki sivillerin kimyasal silahla öldürüldüğü iddia edilen saldırı için “Uygar dünyanın kınaması gereken bir saldırıdır” denildi.

Beyaz Saray sözcüsü Sean Spicer, “Beşar Esad Rejiminin haince yaptığı eylemler, bir önceki yönetimin zayıflığının ve çözüm üretememesinin bir sonucuydu. Başkan Obama, 2012 yılında kimyasal silah kullanımına karşı ‘kırmızı çizgi’ adımının atıldı ve daha sonra bu konuda hiçbir şey yapılmadı” dedi. Spicer’a Trump’ın tepkisi sorulduğunda ise “Trump yönetimi bu konu hakkında ne yapacağını söylemedi fakat güvenlik konusu bugün görüşülecek” dedi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here