Anasayfa Haber Suruç Aileleri: Katil Belli, Katil Aynı Bizler onları tanıyoruz

Suruç Aileleri: Katil Belli, Katil Aynı Bizler onları tanıyoruz

Paylaş

Suruç katliamında öldürülenlerin aileleri tarafından oluşturulan Suruç Aileleri İnisiyatifi, Ankara’daki barış mitingindeki patlamaya ilişkin bir açıklama yaparak “Katil belli, katil aynı. Bizler onları tanıyoruz” dedi.

Aileler barış talebinden vazgeçmeyeceklerini belirtiti.

Açıklama şöyle:

“Yine bir katliamla uyandık, yine ve yeniden acıyı gördük, travmaların en ağırını yaşadık. Ve yine halaylarımıza, barış taleplerimize ve kardeşlik duygularımıza ket vurmak isteyenler sahneye çıktı.

“Bizler Suruç aileleri olarak barışa, kardeşliğe köprü olmaya giden aydınlık ve yiğit gençlerimizi toprağa verdik, bugün ise yine aynı şekilde sarayın saltanatına dur diyen, halaylar çeken ve yüzlerinde gülümseme ile güneşli ve barış dolu yarınlara özlem duyan kardeşlerimizi hain ve alçakça bir saldırıya kurban verdik. Suruç Aileleri İnisiyatifi olarak bu alçakça saldırıyı kınıyor, katillerin ve daha da önemlisi katliamın organizatörlerinin bir an önce yargılanmasını talep ediyoruz.

“Katil belli, katil aynı. Bizler onları tanıyoruz. Irkçı, faşist ve katliamcı iktidar zihniyeti tarihe yine kanlı elleriyle yaptığı ve hesabını vermekten kaçamayacağı bir katliam daha ekledi.

“Ülkeyi yangın yerine çevirdiniz ama inadına halaylarımız daha çok büyüyecek, barış çığlıklarımız daha da artacak. Artık savaşların son bulacağı gözyaşlarımızın ve acılarımızın dineceği güzel günlere uyanmak dileği ile. Barış talebimizden asla vazgeçmeyeceğiz. İnadına Barış!”

Ankara’da çok sayıda sendika ve meslek örgütünün çağrısıyla 10 Ekim’de düzenlenen Barış Mitingi’ne yönelik bombalı intihar saldırısında resmi açıklamaya göre 97, Türk Tabipler Birliği’ne göre 105 kişi hayatını kaybetti.

BİANET

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here