Anasayfa Haber Tahir Elçi’yi katlettiler!

Tahir Elçi’yi katlettiler!

Paylaş

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, Sur’da yaptığı açıklamadan sonra başından silahla vuruldu. Diyarbakır Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Elçi hayatını kaybetti.

Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Balıkçılarbaşı semtinde bulunan ve geçtiğimiz gün kurşunlanarak tahrip edilen tarihi Dört Ayaklı Minare’nin önünde Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, bir grup avukatla açıklama yaptıktan sonra silahlı saldırıya uğradı. Başından ağır yaralanan Tahir Elçi, kaldırıldığı Diyarbakır Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

İki gün önce Diyarbakır’da yaşanan polis saldırıları sonucunda Sur ilçesindeki tarihi dört ayaklı minare ciddi şekilde hasar görmüştü.

Diyarbakır Barosu bugün saat 11:00’de dört ayaklı minare önünde tarihi yapının tahrip edilmesini protesto etmek için basın açıklaması yaparken gruba yönelik yapılan silahlı saldırı sonucunda Diyarbakır barosu başkanı Tahir Elçi öldürüldü.

3

Tahir Elçi bir süre önce PKK’nin terör örgütü olmadığı, silahlı bir direniş örgütü olduğunu söylemiş ve bu açıklaması nedeniyle devlet tarafından hedefe konulmuştu.

Bir süre önce hedefe konularak yargısız infazına davet çıkarılan Elçi hakkında dava süreci başlatılmıştı.

tahir-elci-gozaltina-alindi-1798800

Tahir Elçi’ye yönelik yapılan saldırının bilinçli ve önceden tasarlanmış olduğu anlaşılıyor. Yapılan saldırıda doğrudan hedef alınan Elçi, tek kurşunla başından aldığı yara sonucunda hayatını kaybetti.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here