Anasayfa Haber Tarık Akan hayatını kaybetti

Tarık Akan hayatını kaybetti

Paylaş

Yeşilçam’ın efsane isimlerinden, Sinema Oyuncusu Tarık Akan yaşamını yitirdi. 66 yaşındaki Akan, bir süredir kanserle mücadele ediyordu.

Haberi, Nâzım Hikmet Kültür Vakfı duyurdu. Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’ndan yapılan açıklama şöyle: “Sanatçı olmanın dünyaya güzellikler sunmak olduğunu gösteren güzel insan, efsane filmlerin unutulmaz oyuncusu, “Anne Kafamda Bit Var”ın yazarı, ülkesinin ve halkının barış, demokrasi, özgürlük mücadelesinin militanı, “Ekmek, gül ve özgürlük günleri”nin yorulmaz savaşçısı, Ülkesinin güzel yarınlarına kucak kucak emek taşıyan, Nâzım Hikmet sevdasını, Nâzım Hikmet Vakfı’nın kuruluşundan bugüne yönetim kurulunun her dönem en aktif üyesi olarak gösteren Sevgili arkadaşımız Tarık Akan, 16 Eylül 2016 Cuma sabahı aramızdan ayrılmıştır. Işıklı anısı önünde saygıyla eğiliyoruz. Halkımızın başı sağ olsun.”

Arkadaşı ve meslektaşı Müjdat Gezen, Akan’ın ölüm nedeninin sanıldığı gibi akciğer kanseri değil karaciğer kanseri olduğunu söyledi. Gezen, “Akciğer kanserinden değil, maalesef karaciğere sıçramıştı. Akciğeri hemen hemen kurutmaya yakın, halletmişlerdi ama karaciğere sıçramıştı. Günde 4 paket sigara içiyordu. Eleştirdiğim tek yanı buydu” dedi.

Tarık Akan için pazar günü Cemal Reşit Rey’de bir tören düzenlenmesi planlanıyor. Akan’ın naaşı Teşvikiye Camii’den kaldırılarak Bakırköy’deki aile mezarlığına defnedilecek.

(HABER: EVRENSEL)

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here