Anasayfa Haber Tek taraflı ateşkes sonuç vermiyor , Yüksekova’nın Şitazin’tı kırsalında şiddetli çatışmalar...

Tek taraflı ateşkes sonuç vermiyor , Yüksekova’nın Şitazin’tı kırsalında şiddetli çatışmalar sürüyor

Paylaş

Ankara’da Barış talep edenler katledildi.Tek taraflı ateşkes sonuç vermiyor ,Şitazin’da şiddetli çatışmalar sürüyor 3 askerin yaşamını yitirdiği çok sayıda yaralının olduğu tahmin ediliyor.operasyon-bolgesindeki-cobanlardan-2-gundur-haber-alinamiyor6d2072241d4f9f041ded

 Yüksekova’nın Şitazin köyü kırsalında HPG’liler ile askerler arasında sabah saatlerinde çıkan çatışmalar devam ederken, çatışmada en az 3 askerin yaşamını yitirdiği ve çok sayıda askerin de yaralandığı belirtildi.
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde son 2 haftadır şiddetli çatışmalar ve askeri operasyonların yaşandığı Şitazin (Yeşiltaş) ve Geliyê Doskî bölgesinde sabah saatlerinde HPG’liler ile askerler arasında başlayan şiddetli çatışmalar devam ediyor. Öğlen saatlerinde Kobra ve Skorsky tipi helikopterler tarafından özellikle Serêsatê, Girêberxan, Mêrgezerkan, Gomanke ve Geper bölgelerinde yoğun bombardıman yapılırken, bölgedeki çatışmalarda en az 3 askerin yaşamını yitirdiği ve çok sayıda askerin de yaralandığı belirtildi.

TSK yaptığı açıklamada çatışmalarda 3 askerin yaşamını yitirdiğini, 1’i ağır 6 askerin de yaralandığını duyurdu. Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre ise çatışmalarda yaşamını yitiren ve yaralanan asker sayısının çok daha fazla olduğu ve personel taşıyıcı helikopterin uzun süre yaralı ve ölü askerleri taşıdığı iddia edildi.

Çatışmaların yaşandığı bölgede çobanlık yapan ve dünden beri mahsur kalan Nazım Kartal, Hakim Çakmakçı, Savaş Kameri ve soyadı öğrenilemeyen Zahir isimli yurttaşların ise güvenli bir alanda olduğu öğrenildi. diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here