Anasayfa Haber TGC Yayın Yasağına Karşı Meclis’i Göreve Çağırdı

TGC Yayın Yasağına Karşı Meclis’i Göreve Çağırdı

Paylaş

Suruç katliamına yönelik yazılı, görsel, işitsel olarak getirilen yayın yasağınıeleştiren Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Meclis’teki partileri halkın bilgi alma kanallarının açık tutulması için göreve çağırdı.

“32 genç yurttaşının hunharca katledilişini ulusal yas nedeni olarak değerlendirmeyen bir iktidarın halkın haber alma, gerçekleri öğrenme ve bilgilenme hakkına saygı göstermesi zaten beklenemezdi.

“Suruç katliamına ilişkin Suruç Başsavcılığı’nın yayın yasağı talebinin mahkeme kararına dönüşmesi de bu görüşümüzü doğruluyor.

Haber alma özgürlüğü

“Toplumu sarsan her olayda yasaklamalarla ülkeyi yönetebileceğini zanneden anlayışın yazılı, görsel işitsel basından sonra sosyal medyaya da yasak getirmesini bir kez daha kınıyoruz.

“Türkiye’yi daha özgür bir geleceğe taşıyacağını umduğumuz koalisyon için görüşmeler sürerken geçici iktidarın halkların haber alma özgürlüklerini kısıtlayıcı tutumunu sürdürmesi görmezden gelinmemelidir.

Meclis’e çağrı

“Meclis’te grubu bulunan bütün partileri halkın bilgi alma kanallarının açık tutulması için göreve çağırıyoruz.” (YY) bia

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here