Trabzon’da Hakeme ,Ankara’da Amedspor’a Saldırı. Aradaki Fark Medya Irkçı Saldırıyı Görmedi.

Paylaş

Amedspor başkan ve yöneticilerine ırkçı saldırı.

Cg0VzraWwAARpLtProtokolde linç girişimi: Amedsporlu 5 yönetici hastaneye kaldırıldı

 Amedspor’un Ankaragücü’nü yendiği maçta protokol tribününe saldıran Ankaragücü taraftarları Amedspor Kulüp Başkanı Ali Karakaş ve kulüp yöneticilerini darp etti. Yaralanan 6 yönetici hastaneye kaldırıldı.

2. lig takımı Amed Sportif’in yöneticileri, Ankaragücü maçı sonrası, 19 Mayıs Stadı’nda linç edilmek istendi.

Maç boyu sürekli hakarete uğrayan Güneydoğu ekibinin yöneticileri, karşılaşma bitiminde protokol tribününe giren 50 kadar A.Gücü forma ve atkılı grubun ortasında kaldı. Aralarında personel ve A.Gücü yöneticilerinin de bulunduğu ileri sürülen saldırganlar, biri kadın 5 yöneticiyi dakikalarca tahta ve demir çubuklarla dövdü. Amedsporlu bir yönetici, kargaşada 2.5 metreden alt kata düştü.

Olayı durdurmak isteyen bazı A.Gücülülere de hakaret edildi. Polis 10 dakika sonra olaya müdahale etti, linç girişimi sonrası 3 yöneticinin burnunun kırıldığı, 1 yöneticinin ise beyin sarsıntısı geçirdiği öğrenildi. Amedspor Başkanı Ali Karakaş, “Gittiğimiz her yerde saldırıya uğruyoruz. TFF önlem almıyor, bu siyasi linçtir” dedi.

Spor Toto 2. Lig’de bugün Ankaragücü’nü sahasında 2-1 yenen Amedspor’un yöneticileri, Ankaragücü taraftarının saldırısına uğradı. Maçın bitimin ardından Ankaragücü taraftarları yöneticilerin bulunduğu protokol tribününe saldırırken, Kulüp Başkanı Ali Karakaş, yöneticiler Nurullah Edemen, Soran Mızrak, Nesih Aktepe, Mevlüt Aslan ve Ekrem Yeşil 30 holigan grubun saldırısına uğradı.

Yaralanan yöneticiler Numune Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Trabzonspor – Fenerbahçe maçında hakeme saldırı20160424-2-15673296-8024750-web,WgHQugn7EUuqjmOPIiOSYw

Avni Aker Stadı’nda oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçının 87. dakikasında Trabzonspor kalecisinin bulunduğu alandaki çizgi hakemine Trabzonspor taraftarı saldırdı.

Taraftarı polis sahaya inerek saldırgana müdahale etti. Müdahalenin ardından Avni Aker’de karşılaşma durduruldu. Futbolcular soyunma odalarına alındı.

Avni Aker Stadı’nda Trabzonspor ile Fenerbahçe’nin karşı karşıya geldiği kritik mücadele 87. dakikada durduruldu. Saha olayları nedeniyle karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım maçı tatil etti.

Öte yandan Trabzonsporlu bir taraftar, Fenerbahçe bayrağını sökerek yerine Trabzonspor atkısı taktı.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here