Trans birey Çağla’dan Alperenlere: Genelevden çıkıp gusül abdesti almakla ahlaklı olunmuyor

Paylaş

Alperen Ocakları’nın Onur Yürüyüşü’ne yönelik tehditlerine yanıt veren Çağla Akalın, “Karamanda 45 çocuk tecavüze uğruyor neden bir açıklama yapmıyorsunuz. Genelevdeki kadınla birlikte olup ‘nasıl olsa onun işi bu, fahişe’ deyip gusül abdesti alıp temizlenip arınmakla olmuyor bu ahlak” dedi.

 Alperen Ocakları’nın Onur Yürüyüşü’ne yönelik tehditlerine trans birey Çağla Akalın da yanıt verdi. Odatv’nin haberine göre, Akalın, “Karamanda 45 çocuk tecavüze uğruyor neden bir açıklama yapmıyorsunuz… Genelevdeki kadınla birlikte olup ‘nasıl olsa onun işi bu, fahişe’ deyip gusül abdesti alıp temizlenip arınmakla olmuyor bu ahlak” dedi.

Alperen Ocakları Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican İstanbul’daki Onur Yürüyüşü’ne ilişkin olarak “Sayın devlet yetkilileri bunlarla bizi uğraştırmayın. Ya gereğini yapın ya da biz gereğini yapacağız. Biz her şeyi göze aldık direk yürüyüşü engelleyeceğiz. Biz şimdi uyarıyoruz. Önceden olacakları bildirdik, bundan sonra olacakların sorumlusu biz değiliz” demişti.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here