Anasayfa Emek TRT Çalışanı Mehmet Demir Hakkında Açılan Soruşturma Kaldırıldı

TRT Çalışanı Mehmet Demir Hakkında Açılan Soruşturma Kaldırıldı

Paylaş

“Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) Terör Örgütü ile bağlantılı olduklarının tespit edildiği” gerekçesiyle açığa alınan TRT çalışanı HABER-SEN yöneticisi Mehmet Demir, 25 Temmuz Pazartesi günügörevine dönüyor.

Mehmet Demir bianet’e yaptığı açıklamada TRT’de bağlı olduğu birimin yöneticisinin akşam saatlerinde kendisini aradığını ve hakkında açılan soruşturmanın kaldırıldığı bilgisini verdiğini söyledi.

Demir, Pazartesi günü gidip göreve başlama yazımı tebellüğ edeceğini söyledi. Ayrıca bu görüşme sırasında kendisi gibi TRT genelinde 21 kişinin hakkında açılan soruşmanın kaldırıldığını öğrendiğini sözlerine ekledi.

Ne olmuştu?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından dün (21 Temmuz) TRT’de açığa alınan 300, RTÜK’te açığa alınan 29 personel hakkında soruşturma başlatmıştı. Soruşturma açılan personele şu resmi yazı gönderilmişti:

“Genel Müdürlük Makamının 19/07/2016 tarihli ve 1 sayılı Oluru ile Milli güvenliğin ve devlet otoritesinin sağlanmasını teminen Kurumumuz bünyesinde halen görev yapan bazı personelin Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) Terör Örgütü ile bağlantılı olduklarının tespit edildiği…”

bia
Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here