Anasayfa Haber TRT Haber spikeri Ankara Katliamında ölenlerin bazıları hak etti mi..? Diyor ..!

TRT Haber spikeri Ankara Katliamında ölenlerin bazıları hak etti mi..? Diyor ..!

Paylaş

Haber-Sen, TRT’de sunduğu programda Ankara’daki katliamı hakkında “hayatını kaybedenlerin hepsini aynı kefeye koyamazsınız” yorumunda bulunan spikeri Selver Gözüaçık ve TRT hakkında, RTÜK’ü ve savcıları harekete geçmeye çağırdı.

Ankara’daki katliamda hayatını kaybedenlere ilişkin TRT’de sunduğu programda “hayatını kaybedenlerin hepsini aynı kefeye koyamazsınız” yorumunda bulunan TRT Spikeri Selver Gözüaçık’a, Haber-Sen’den sert tepki geldi. Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Haber-Sen MYK’sı, TRT’de “1’de Sabah” adlı programını sunan Selver Gözüaçık’ın programında bir izleyiciden gelen “ölenlerin hepsini aynı kefeye aynı kefeye koyamazsınız orada polis memuru da vardı, belediye temizlik işçisi de vardı. Oradan geçen masum insanlar da vardı. Belki işine geçmek için oradan geçen de vardı” şeklindeki yoruma, “Merak etmeyin aynen. Devlet hepsinin araştırmasını yapar. Yani kurunun yanında yaş da yanmasın diyor aynen katılıyorum” diyerek yanıt vermesini kınayarak, Gözüaçık’a tepki gösterdi.

Katliamı savunuyorlar

Açıklamada, yapılanın bir canlı yayın kazası, yanlışlıkla söylenmiş amacını aşan bir ifade olmadığına işaret edilerek, “Çünkü yayının tamamı izlendiğinde sunucunun benzer yorumlar yaptığı, ısrarla benzer izleyici yorumlarını yayında okuduğu görülecektir. Bırakın Anayasaya, TRT ve RTÜK yasasına aykırılığını, bu sözler hangi vicdana sığar? Katliamda hayatını kaybeden insanların ödediği yayın bedeli ile maaşlarını alan ve yayın yapanlar bu sözleri nasıl içine sindirir?” sözleriyle tepki gösterildi.

Halk, RTÜK ve savcılar harekete geçmeli

Ayrıca Gözüaçık’ın bu sözlerinden sonra halen yayın yapabildiğine işaret edilen açıklamada, o yüzden “katliamı onaylayan bu sözlerin TRT’nin kurumsal görüşü olduğu” vurgulandı.Bu nedenle de “Halkın parası ile yayın yaptığı halde halka ihanet edenler, halka hakaret edenler, her türlü ayrımcılığı, insanlık suçunu işleyenler hesabı da halka verecekler. Cumhuriyet savcılarını ve RTÜK’ü göreve davet ediyoruz. Ama öncelikli çağrıyı halkımıza yapıyoruz; İnsanlıktan çıkanlara, insanlık suçu işleyenlere karşı sessiz kalmayın. TRT’de olan biten her şey hakkında bilgi sahibi olun ve tepkinizi gösterin. Demokratik tepkinizi göstererek bu ve buna benzer yayınları başta RTÜK olmak üzere ilgili makamlara şikâyet edin” denildi.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here